X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ukłon Everest Today w stronę wybitnych polskich himalaistów

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 16:04
Nepalski bloger Chhabi R. Pokhrel włączył się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zarządzanym przez niego na Twitterze i Facebooku profilu Everest Today wspomina i przypomina najsłynniejszych polskich himalaistów.
Wanda Rutkiewicz
Wanda RutkiewiczFoto: Seweryn Bidziński - Barbara Rusowicz (1992) Wszystko o Wandzie Rutkiewicz, Warszawa: Comer & Ekolog, ss. 194 ISBN 83-85149-02-1/Domena publiczna/Wikimedia Commons

Pokhrel swoją galerię zaczął od zdjęcia Jerzego Kukuczki na szczycie Annapurny. 3 lutego 1987 roku razem z Arturem Hajzerem dokonali pierwszego zimowego wejścia na tę górę.

Na kolejnych fotografiach znaleźli się m.in. Krzysztof Wielicki, Andrzej Zawada, Maciej Berbeka, Andrzej Czok, którego 70. rocznica urodzin przypada właśnie w niedzielę, a także Wojciech Kurtyka, Wanda Rutkiewicz, Hajzer i Adam Bielecki. Wyliczono ich największe sukcesy i zasługi dla światowego alpinizmu. Nie zabrakło również Andrzeja Bargiela, który w lipcu jako pierwszy zjechał na nartach z K2.

Na profilu pojawiły się również życzenia dla Polaków z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

"Przekazujemy życzenia nieustającej siły i szczęścia, jak również sukcesów, dobrego samopoczucia oraz dobrobytu kraju i jego mieszkańców. Gratulacje, Polsko!" - napisano.

ps

Zobacz więcej na temat: Himalaje góry
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dlaczego kończyć skoro tak dobrze idzie?" - pytał Jerzy Kukuczka. Na południowej ścianie Lhotse coś poszło nie tak

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 11:00
Do pełni szczęścia zostało im kilka metrów. Kukuczka przytulony był do ściany Lhotse, starał się znaleźć lepszy chwyt. "Jurek uważaj!” – ostrzegał Ryszard Pawłowski, gdy nagle Kukuczka zaczął wolno osuwać się wraz z warstewką świeżego puchu. Starał się zaczepić ostrze czekana o skalny załom… Na próżno… - wspominał Ryszard Pawłowski, wspinaczkowy partnr Jerzego Kukuczki. Mija 29 lat od śmierci legendy polskiego himalaizmu.
rozwiń zwiń