La Liga: Barcelona zdemolowała Real w El Clasico. Królewscy marnym tłem dla drużyny Ernsto Valverde

2018-10-28, 18:16

Piłkarze FC Barcelony cieszą się z bramki w El Clasico . Foto: PAP/EPA/TONI ALBIR

W 272. El Clasico, Barcelona i Real Madryt stworzyły widowisko z udziałem jednego aktora. Goście bez wiary i pomysłu walczyli jedynie przez kwadrans drugiej połowy. Barca świetnie poradziła sobie bez kontuzjowanego Leo Messiego, a królem polowania został Luis Suarez, który zdobył trzy bramki.

Barcelona jednogłośnie rozbiła Real, który podjął walkę tylko przez kwadrans drugiej połowy. Znakomity mecz graczy Ernesto Valverde, który trafił z taktyką i zmianami - Dembele zaliczył dwie asysty, a Vidal strzelił gola. Królem polowania został Suarez - zdobywca trzech bramek. Czarne chmury, które już przed meczem zbierały się nad Julenem Lopetegui zagrzmią zapewne gromkim "adios", którego spodziewamy w najbliższych dniach.

Real pozostaje w środku tabeli Primera Division z czternastoma punktami. Barcelona wychodzi na prowadzenie w La Liga i wyprzedza "Colchoneros" o dwa punkty.

FC Barcelona - Real Madryt 5:1 (2:0)

11' - Coutinho

29' - Suarez (karny)

50' - Marcelo

75' - Suarez

80' - Suarez

87' - Vidal

TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO:

92 min. Koniec! To był koncert jednego aktora, nie był nim Julen Lopetegui, który raczej usłyszy "adios". Bohaterowie Camp Nou to Ernesto Valverde i Louis Suarez, Jordi Alba, Sergi Roberto, Ivan Rakitić i Ousmane Dembele, którzy rozegrali doskonałe spotkanie. Barcelona - Real Madryt 5:1.

90 min. Real na deskach, a Barca ma używanie. Madrytczycy wyglądają słabo pod każdym względem, zwłaszcza fizycznie, co wykorzystują gospodarze, którzy cisną do końca, a każda ich akcja pachnie golem. Suarez miał szansę na czwartego gola. Courtois broni i, mimo wpuszczenia pięciu bramek, jest jednym z lepszych wśród "Blancos"

87 min. Ernesto Valverde triumfuje. Dembele urwał się po lewej stronie, wszedł zwodem w pole karne i obsłużył Vidala, który głową "wbił gwoździa" do bramki Courtois i "trumny" Lopetegui. 5:1 - to klęska.

83 min. Gool! Sergi Roberto wypuścił  Suareza, który z prawej strony wszedł w pole karne i piękną podcinką podnosi wynik na 4:1, notując hat-trick.

80 min. Suną ataki "Blaugrana", którzy napierają pięciu na trzech. Uraz prawej nogi Marcelo, który opuści plac gry - Diaz za niego, a po przeciwnej stronie do zmiany szykuje się Arturo Vidal.

78 min. Schodzi bezproduktywny Bale, w jego miejsce Marco Asensio. Gra się zaostrza. Wejście Suareza zasługiwało na czerwoną kartkę, a i Jordi Alba wyciął Vasqueza na żółtą kartkę.

75 min. GOOOOL! Piękna akcja Dembele, który wypuszcza Sergi Roberto po prawej stronie. Ten idealnie wrzuca miękką piłkę na głowę Suareza, który umieszcza ją tuż przy lewym słupku bramki Courtois!

74 min. Schodzi Coutinho za Dembele

71 min. Real gra z dużo większą swobodą, piłka wędruje od nogi do nogi po całym boisku, mecz stał się wyrównany i drużyny sprawnie przenoszą grę z jednej szesnastki pod drugą. Do wejścia szykuje się Ousmane Dembele. Na boisku jest sporo niedokładności, mniej dyscypliny, a więcej żywiołu.

68 min. Znowu prawym skrzydłem popędził Lucas Vasquez, pięknie dośrodkował do Benzemy, ale ten główkował ponad poprzeczką.

65 min. Sergio Ramos ratuje swoich kolegów i po strzale Jordi Alby piłka minimalnie mija słupek. Walczą gospodarze, a prym w tej fazie gry wiodą Suarez i Coutinho.

63 min. Real napiera, Pique ostro strofuje kolegów, a Lopetegui raz się uśmiecha, a raz łapie za głowę, bo "Królewscy" co rusz są w okolicach szesnastki rywali, gdzie jest niezwykle gorąco.

60 min. Rakitić uruchamia Sergi Roberto a ten - w ekwilibrystyczny sposób - skorpionem, uderza piłkę, która trafia w słupek. Zrobił nam się mecz!

58 min. "Blancos" zamknęli gospodarzy na ich połowie, gdzie gęsto od koszulek "Blaugrana", Benzema wchodzi w pole karne z prawej strony, kiwa, strzela, ale po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny. Barca próbuje uspokoić grę i uporządkować szeregi.

55 min. Real rozochocony przycisnął gospodarzy, którzy bronią się szczęśliwie. Benzema, Bale, Isco nękają defensywę gospodarzy, a po strzale Modricia piłka odbija się od słupka!

50 min. GOOOL!!! Real wyprowadził koronkową akcję, w której aktywny Benzema podał do Vasqueza na skrzydlo, ten w pole karne do Isco, który cofnął na piąty metr do Marcelo, a ten - na raty - umieścił piłkę w bramce Ter Stegena. Barcelona - Real 2:1

46 min. Drużyny wznawiają grę. Barca bez zmian, a w Realu Vasquez za Varane. "Królewscy" przechodzą na ustawienie z trójką w obronie.

46 min. Drużyny kierują się do szatni, a Julen Lopetegui ma kwadrans na odbudowanie morale swoich zawodników.

43 min - piękna wrzutka Sergi Roberto do Suareza, ale nikt nie asekurował i piłka pada łupem Courtois, za chwilę strzelał Rafinha , ale nad spojeniem słupka z poprzeczką. Real bezradny.

40 min. Isco, Modrić, Kroos, Marcelo - miny nietęgie, bo Real nie potrafi zagrozić Barcelonie.

36 min. Zawodnicy Realu grają bez wiary, jakby nie wierzyli, że stać ich na lepszą postawę. Przy karnym Suareza Modrić stał jak wryty, a Bale zwiesił głowę...znamienny obrazek dla "Blancos" bez ognia.

32 min. Barcelona wygląda lepiej, gra szybciej piłką, jej zawodnicy znajdują wolne przestrzenie, dobry mecz rozgrywa Rafinha, rozkręca się Coutinho. Real niemrawy, takiej grze przygląda się Julen Lopetegui, który ze zrezygnowaną miną trzyma ręce w kieszeniach stojąc przy bocznej linii.

29 min. Suarez przy prawym słupku Courtois. Belg wyczuł, ale nie zdążył do piłki. 2:0 dla Barcelony.

27 min. Suarez podcięty w polu karnym. Sędzia zarządza VAR, ale decyzja jest ewidentna - kontakt z nogą był i to w polu pięciu metrów. Musi być jedenastka!

23 min. - Real gra dużo z pierwszej piłki, często w gąszczu rywali, którzy odbierają ją gościom.

19 min. - Błąd defensywy Realu, piłka trafia do Artura, który pięknym strzałem zatrudnia Courtois. Parada Belga w locie: prawą ręka oddala piłkę zmierzającą w stronę lewego słupka bramki.

16 min. - Real próbuje grać wyżej, ale Barca nie ustępuje pola i widowisko się zaostrza. Marcelo strzela prawą nogą, ale piłka pada łatwym łupem Ter Stegena.

11 min. - GOOOL!!! Jordi Alba uciekł po lewej stronie, dobiegł prawie do linii końcowej, cofnął na jedenasty metr do Coutinho a ten lewą nogą nie miał problemów ze zdobyciem gola. Barca - Real 1:0.

9 min. - Bale uciekł lewym skrzydłem i znalazł w polu karnym Benzemę, ale ten huknął z półobrotu nad poprzeczką.

7 min. - Real próbuje długich piłek, które padają łupem piłkarzy Blaugrany, a ci - podaniami - zyskują teren, ale "Los Blancos" umiejętnie zagęszczają pole gry. Zawodnicy grają blisko siebie i nie unikają fauli, by hamować rywali. Upomniany Sergio Ramos - sędzia uznał, że za wcześnie na kartkę.

2 min.  - Przechwyt, Isco do Benzemy, ale ten na spalonym. W rewanżu Suarez niecelnie do Sergiego Roberto.

16.15 - Zaczęli! Porcja gwizdów dla gości i Barcelona zaczyna od posiadania piłki.

16.13 - Wspaniała kartoniada na trybunach, atmosfera podniosła, kapitanowie wymienili proporczyki - pierwszy gwizdek za chwilę.

16.12 - Piękne, słoneczne popołudnie na Camp Nou, drużyny wyszły na boisko w takt hymnu gospodarzy.

16.10 - Obydwie drużyny w tunelu, gotowe do wyjścia na murawę.

16.06 - Piłkarze rozgrzewają się na boisku Camp Nou.