MŚ siatkarek: świetna gra Serbek. Mistrzynie Europy zapewniły sobie awans do czołowej szóstki

2018-10-08, 20:58

Serbskie siatkarki kapitalnie radzą sobie podczas mistrzostw świata . Foto: PAP/EPA/KIYOSHI OTA

Siatkarki Serbii po zwycięstwie nad Niemkami 3:0 zapewniły sobie udział w finałowej szóstce mistrzostw świata rozgrywanych w Japonii. Blisko awansu są również Włoszki, które bez straty seta pokonały Tajlandię.

Aktualne mistrzynie Europy fantastycznie sobie radzą na japońskim mundialu i jak dotąd żaden jeszcze zespół nie zmusił ich do większego wysiłku. Wydawało się, że może Niemki po niedzielnym niespodziewanym zwycięstwie nad Brazylią (3:2), jako pierwszy z zespołów na mistrzostwach urwą choć seta Serbkom. Tak się jednak nie stało. W drugim i trzecim secie reprezentantki Niemiec długo stawiały opór, ale w końcówkach traciły zupełnie głowę i nie potrafiły sprostać sile ofensywnej rywalek.

- To był dla nas bardzo ważny mecz, bowiem od początku turnieju nie rozegraliśmy zbyt wielu meczów na wysokim poziomie. W pierwszych dwóch setach spisywaliśmy się bardzo dobrze, ale w kolejnej partii straciliśmy koncentrację. Na szczęście wróciliśmy do naszej gry i wygraliśmy - skomentował spotkanie trener Serbii Zoran Terzić.

Utytułowany szkoleniowiec w trakcie turnieju stracił jedną z przyjmujących - Bojanę Milenković, która zerwała więzadła w kolanie i nie zagra przez co najmniej pół roku. Jeszcze z większym problemem borykają się Rosjanki, które do końca mundialu muszą radzić sobie bez swojej liderki i najskuteczniejszej zawodniczki Natalii Gonczarowej, która doznała urazu barku. Póki co, "Sborna" poradziła sobie z Bułgarią (3:1) i jest coraz bliżej finałowej szóstki.

O krok od zakwalifikowania się do kolejnej rundy są także Włoszki, które potrzebowały zaledwie 68 minut, by rozgromić Tajlandię 3:0. W środę zmierzą się z Rosją, a ten pojedynek może okazać się kluczowy dla obu reprezentacji. Wtorek jest dniem przerwy w turnieju.

Mistrzostwa potrwają do 20 października.