MŚ siatkarzy: Polska - Francja. Biało-czerwoni dostali lekcję siatkówki od "Trójkolorowych"

2018-09-22, 21:10

Damian Schulz w akcji. Foto: PAP/EPA/VASSIL DONEV

Francuzi okazali się zbyt mocni dla Polaków i zwyciężyli 3:1 (25:15, 25:18, 23:25, 25:18). Jeśli biało-czerwoni chcą pozostać na mistrzostwach świata, to w niedzielę muszą sięgnąć po wygraną w meczu z Serbami.

Tomasz Gorazdowski przed meczem Polski z Francją na mistrzostwach świata w siatkówce (Trójka)
+

W dniach 10-30 września odbywa się 19. edycja MŚ w piłce siatkowej mężczyzn. Z tej okazji sekcja sportowa portalu PolskieRadio24.pl przygotowała specjalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z turniejem rozgrywanym w Bułgarii i we Włoszech. Zapraszamy również do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach radiowej Jedynki i Trójki.

MŚ w siatkówce Bułgaria/Włochy 2018

O najważniejszych wydarzeniach spotkania informowali Cezary Gurjew z radiowej Jedynki i Tomasz Gorazdowski z radiowej Trójki.

Podopieczni Vitala Heynena pierwszą rundę zakończyli z pięcioma zwycięstwami na koncie i kompletem punktów. Drugi etap zmagań zaczęli od niespodziewanej porażki z Argentyńczykami 2:3, a dzień później ulegli Francuzom.

W niedzielę na koniec tego etapu rywalizacji mających na koncie 16 punktów Polaków czeka mecz z prowadzącymi w tabeli Serbami. "Trójkolorowi", którzy zanotowali cztery zwycięstwa, zgromadzili o jedno "oczko" mniej.

Do "szóstki" awansują zwycięzcy czterech grup oraz dwie ekipy z drugich lokat z najlepszym bilansem.

Polska - Francja 1:3 (15:25, 18:25, 25:23, 18:25)

Relacja na żywo:

Czwarty set:

18:25 - Przegrywamy z Francją 1:3 i jesteśmy pod ścianą przed jutrzejszym meczem z Serbią.

18:23 - Świetna wymiana dla biało-czerwonych, Bieniek kończy potężnym i mierzonym uderzeniem.

17:22 - Plus jest taki, że kilka razy w tym meczu pokazaliśmy naprawdę dobrą siatkówkę. To może być bardzo ważne przed starciem z Serbami.

14:19 - Niestety, rywale idą po zwycięstwo w tym secie i całym meczu. Dają sobie radę nawet na pojedynczym bloku.

10:13 - Francuzi kilka razy szczęśliwie, ale zdołali wrócić do optymalnej formy i odskoczyć biało-czerwonym.

5:5 - Nawiązujemy walkę, chociaż Francuzi widocznie podrażnieni ostatnim setem.

0:0 - Zaczynamy.

Trzeci set:

25:23 - Udało się wyrwać seta Francuzom. Czy uda się wrócić do gry na całego i jeszcze o coś powalczyć?

24:22 - Mamy piłkę setową.

22:20 - Utrzymujemy prowadzenie, ale Francuzi nie zamierzają rezygnować z tego, by rozstrzygnąć ten mecz w trzech setach.

20:17 - Świetny blok w wykonaniu Szalpuka, mamy dwudziesty punkt.

16:13 - Coś zaczęło się dziać, nasze ataki wyglądają lepiej, wreszcie gramy z energią i pasją, co przynosi efekty.

13:12 - Kilka dobrych akcji, teraz kapitalny blok, więcej zaciętej gry. Musimy wykorzystać swoje szanse. To dobry sygnał dla Polaków, pokazujący, że to też nasz poziom. Francuzi proszą o czas.

7:9 - Trzymamy się blisko Francuzów, ale nie zmienia to faktu, że cały czas są o krok przed nami.

2:4 - Le Roux znów popisuje się świetnym atakiem.

0:0 - Zaczynamy. To będzie ostatnia część tego meczu?

Drugi set:

18:25 - Koniec seta. Napisać, że mamy problemy, to nic nie napisać. Francuzi są lepsi w każdym elemencie, w naszej ekipie zawodzi właściwie wszystko.

17:21 - Walczymy, ale odrobić straty jest piekielnie trudno.

14:19 - Kubiak zablokowany, chwilę później pomyłka rywali.

13:18 - Nie mamy sposobu na to, jak zagrozić Francuzom. A "Trójkolorowi" posyłają asa serwisowego.

10:11 - Schulz zatrzymany, straciliśmy prowadzenie po serii prostych błędów. Michał Kubiak jednak wejdzie do gry. Na własne życzenie.

9:8 - Najpierw my blokujemy, potem zablokowany Śliwka. Młody zawodnik ma problemy, żeby się tu odnaleźć.

6:3 - Coś ruszyło się w grze naszych zawodników. Uda się utrzymać lepszą grę?

3:2 - Niezły początek, ale ostatni atak nie trafia w boisko.

Pierwszy set:

15:25 - I koniec pierwszego seta. Fatalna postawa Polaków. Niestety, na tle tego rywala widać wszystkie braki w naszej grze.

Co będzie dalej? Internauci nie mają złudzeń...

15:24 - Obroniliśmy pierwszą piłkę setową.

13:21 - Obraz gry nie ulega zmianie, Francuzi nieco spuścili z tonu, ale mają wszystkie atuty po swojej stronie.

9:17 - Jesteśmy w pierwszym secie tylko tłem dla rywali.

9:14 - Francuzi bezlitośni. Bronią jak natchnieni, skutecznie atakują, wykorzystują nasze błędy.

5:10 - Kolejny blok, demony z piątkowego meczu błyskawicznie wróciły do naszych siatkarzy...

5:7 - Francuzi pokazują, że potrafią grać świetną siatkówkę. Szybko wrzucają wyższy bieg, Heynen bierze czas.

3:0 - Zaczęło się świetnie.

Michał Kubiak jednak nie pojawi się na parkiecie, widać po nim, że ma za sobą kilka ciężkich dni... Vital Heynen stwierdził, że będzie gotowy na Serbię.

19.40 - Zaczynamy!

19.30 - Kwadrans do rozpoczęcia spotkania.

Sytuacja w telegraficznym skrócie:

19.20 Cezary Gurjew melduje gotowość.

19.15 - Zaczynamy rozgrzewkę.

19.10 - Pół godziny do początku spotkania. Liczymy na to, że na koniec będziemy w nieporównywalnie lepszych nastrojach niż w piątek. Klęska z Argentyną mogła podłamać biało-czerwonych, z drugiej strony to jednak świetna okazja do tego, by pokazać charakter.

Michał Kubiak jest z zespołem w hali, decyzja o tym, czy zagra, ma zostać podjęta po rozgrzewce.

W pierwszym dzisiejszym meczu naszej grupy Serbowie nie dali żadnych szans Argentyńczykom, pewnie wygrywając 3:0 (25:18, 25:22, 25:22).