Polska - Irlandia. Słaby mecz we Wrocławiu, Mateusz Klich ratuje remis w ostatnich minutach spotkania

2018-09-11, 23:00

Piłkarz reprezentacji Polski Mateusz Klich (w środku) cieszy się z bramki strzelonej drużynie Irlandii podczas towarzyskiego meczu rozegranego we Wrocławiu. Foto: PAP/Jan Karwowski

Reprezentacja Polski po bardzo słabym spotkaniu zremisowała we Wrocławiu z drużyną Irlandii 1:1 (0:0). Wynik uratował w ostatnich minutach Mateusz Klich. Był to pierwszy mecz trenera Jerzego Brzęczka przed własną publicznością.

Bartosz Tomczak komentuje mecz Polska - Irlandia (Kronika Sportowa/Radiowa Jedynka)
+

Mecz w stolicy Dolnego Śląska był pierwszym spotkaniem nowego trenera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka w naszym kraju. Po spotkaniu w Bolonii biało-czerwoni podejmowali u siebie zespół z Irlandii.

Ostatnie towarzyskie spotkanie Polacy grali jeszcze przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Rosji. Na Stadionie Narodowym w Warszawie biało-czerwoni pewnie ograli Litwę 4:0. Z kolei podopieczni Martina O’Neilla w czerwcu podejmowali u siebie drużyną Stanów Zjednoczonych. W Dublinie górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:1.

10 lat z orłem na piersi. Lewandowski śrubuje rekordy

Obie drużyny zaczęły spotkanie bardzo nerwowo i w grze pojawiło się wiele chaosu i błędów. W pierwszej części kilka razy swojej szansy szukał Arkadiusz Milik, jednak napastnikowi Napoli nie udało się pokonać bramkarza rywali.

Przez większą część gra toczyła się w środku pola. Żadna z drużyn nie mogła znaleźć sposobu na to jak pokonać przeciwnika.

Drugą połowę meczu zdecydowanie lepiej zaczęli Irlandczycy. W 53. minucie dośrodkowanie wykorzystał Aiden O'Brein i goście w stolicy Dolnego Śląska niespodziewanie wyszli na prowadzenie.

Tempo spotkania było na bardzo słabym poziomie, a gol zdecydowanie lepiej wpłynął na postawę podopiecznych Martina O'Neilla. Na drugą bramkę w tym meczu kibice musieli czekać aż do 86. minuty, kiedy ładnym technicznym uderzeniem popisał się świeżo wprowadzony na murawę Mateusz Klich.

28-latek w ostatnich minutach zapewnił remis podopiecznym Jerzego Brzęczka.

Następny mecz biało-czerwoni rozegrają 11 października z Portugalią w ramach Ligi Narodów.

***

90+4 min. - Koniec meczu we Wrocławiu. Po kiepskim meczu reprezentacja Polski remisuje z Irlandią 1:1.

90+2 min. -
Biało-czerwoni przycisnęli pod koniec. Próbował Klich, ale broni golkiper przyjezdnych.

90 min. - Sędzia Boris Marhefka doliczył cztery minuty.

88 min. - Ostatnie minuty spotkania...

86 min. - Techniczne uderzenie Mateusza Klicha i mamy wyrównanie 1:1.

86 min. - Goście nie spieszą się z rozgrywaniem piłki. Wydaje się, że obie ekipy chcą po prostu dograć ten mecz do końca...

84 min. - Dobra decyzja Mateusza Klicha, ale jego strzał wysoko nad bramką.

82 min. - Niecałe dziesięć minut do końca. Wynik bez zmian.

80 min. - Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Na boisko wchodzi Przemysław Frankowski, który zastępuje Jakuba Błaszczykowskiego.

78 min. - Polacy bez pomysłu...

75 min. - Ostatni kwadrans spotkania.

75 min. -
Dośrodkowywał Kądzior, ale uderzenie Szymańskiego obok słupka...

74 min. - Podopieczni Martina O'Neilla zagęścili środek pola i starają się utrzymać korzystny dla siebie wynik. Polacy "walą" głową w mur...

72 min. - Selekcjoner Jerzy Brzęczek dokonuje kolejnych roszad. Rafał Pietrzak w miejsce Arkadiusza Recy oraz Damian Szymański za Grzegorza Krychowiaka.

71 min. - W polu karnym Irlandczyków uderzał Damian Kądzior, ale pewnie interweniuje Randolph.

70 min. - Ostatnie dwadzieścia minut towarzyskiego meczu we Wrocławiu. Polacy przegrywają z Irlandią 0:1.

68 min. - Ekipa "The Boys in Green" wychodziła z kontrą, na szczęście na posterunku defensywa biało-czerwonych.

64 min. -
Irlandczycy prezentują się zdecydowanie lepiej po strzeleniu gola.

62 min. - Co jakiś czas słychać gwizdy na stadionie. Mecz pozostawia wiele do życzenia... Od 53. minuty biało-czerwoni przegrywają z Irlandią 0:1.

60 min. - Na zegarze już godzina gry. Kolejne zmiany w reprezentacji Polski. Na murawie meldują się Bednarek, w miejsce Glika oraz Klich za Piątka.

59 min. - Kolejna groźna okazja pod bramką gospodarzy. Mocno uderzał O'Dowda...

57 min. - Niespodziewany gol Irlandczyków. Biało-czerwoni muszą odrabiać straty...

53 min. - Irlandia na prowadzeniu, strzelcem O'Brien...

52 min. - "My chcemy gola" słychać na trybunach we Wrocławiu.

49 min. - Na bramkę Szczęsnego uderzał O'Dowda. Bez problemów golkiper Juventusu Turyn.

47 min. - Polacy z jedną zmianą.

46 min. - Druga połowa!

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę! Polska remisuje z Irlandią 0:0.

44 min. - Polacy wymieniają między sobą podania, ale zespół Irlandii szczelnie w obronie.

42 min. - Kocioł w polu karnym drużyny gości, ale nie ma bramki. Próbował Linetty..

41 min. - Niespełna pięć minut do końca pierwszej części meczu.

39 min. - Kurzawa zagrywał na wolne pole, ale dośrodkowanie Piątka przerwane przez defensywę Irlandczyków. Polacy wciąż nie są w stanie pokonać golkipera przyjezdnych.

36 min. - Gospodarze przycisnęli w ostatnich minutach, ale wynik bez zmian. Polska remisuje z Irlandią 0:0.

34 min. - Dziesięć minut do końca pierwszej połowy. Z dystansu próbował Milik, ale piłka w rękach Randolpha.

32 min. -
Trener Jerzy Brzęczek cały czas gestykuluje przy linii. Biało-czerwoni wymieniają podania na połowie rywala, ale nikt nie jest w stanie zagrozić Randolphowi.

31 min. - Pół godziny gry za nami. We Wrocławiu wciąż bez bramek.

29 min. - Groźnie pod bramką Szczęsnego. Próbował O'Brien.

27 min. - Dobra akcja Polaków, ale Piątek powstrzymany przez obrońców drużyny gości. Po stałym fragmencie gry piłka spadła pod nogi Kamińskiego, ale jego uderzenie minimalnie obok słupka...

26 min. - Reca zdołał wywalczyć rzut rożny... Dośrodkowywał Kurzawa, ale nic z tego. Irlandczycy zaczynają od rzutu wolnego.

24 min. - Głośniej zrobiło się na trybunach. Żadna z drużyn nie spieszy się do ataku...

22 min. -
Goście ze spokojem rozgrywają futbolówkę na swojej połowie.

20 min. - Biało-czerwoni zbyt czytelnie... Gra toczy się w środku pola.

18 min. - Za nami prawie dwadzieścia minut spotkania, jednak bez większych okazji strzeleckich z obu stron.

16 min. - Nic z tego piłka w rękach golkipera ekipy "The Boys in Green".

16 min. - Akcja Błaszczykowski - Piątek. Stały fragment gry dla gospodarzy...

14 min. - Stały fragment gry dla podopiecznych Martina O'Neilla, ale nie było zagrożenia pod bramką Szczęsnego. Na stadionie w stolicy Dolnego Śląska nie ma kompletu widzów.

12 min. -
Biało-czerwoni mieli dwie okazje, ale póki co nic z tego nie wynika.

10 min. - Świetna okazja Milika, ale jego strzał głową tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Randolpha.

9 min. - Polacy pograli chwile piłką, ale zespół z Irlandii agresywnie w odbiorze.

7 min. - Błąd Wojciecha Szczęsnego, ale na szczęście nie ma zagrożenia. Dużo błędów na początku meczu..

5 min. - Przy piłce gospodarze. Akcja pod bramką Irlandczyków, ale uderzenie Arkadiusza Milika niecelne..

2 min. - Goście budują akcję na połowie biało-czerwonych. Nerwowy początek w wykonaniu podopiecznych Jerzego Brzęczka.

1 min. - Gramy! Zaczynają Polacy.

20.45 - Część oficjalna za nami. Zaraz zaczynamy mecz.

20.44 - Mazurek Dąbrowskiego!

20.43 - Hymn Irlandii..

20.42 - 102 występ Jakuba Błaszczykowskiego. Patera od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

20.41 - Obie ekipy wychodzą na murawę stadionu we Wrocławiu.

20.34 - Tak z kolei prezentuje się historia spotkań między Polską a drużyną "The Boys in Green".

20.30 -
Dzisiaj w roli kapitana biało-czerwonych Kamil Glik. W tej chwili na stadionie we Wrocławiu trwa rozgrzewka. Do pierwszego gwizdka sędziego ze Słowacji Borisa Marhefki zostało 15 minut.

20.27 -
Trener Jerzy Brzęczek trochę zaskoczył. Robert Lewandowski rozpoczyna mecz na ławce rezerwowych, z kolei Jakub Błaszczykowski zaliczy dzisiaj 102. występ w barwach narodowych.

20.22 - Tak zaczną biało-czerwoni.

20.21 - Na początek drużyna gości. Taką wyjściową jedenastkę delegował od pierwszych minut selekcjoner Martin O'Neill.

20.20 -
 Dobry wieczór! Przed nami kolejny mecz podopiecznych Jerzego Brzęczka. Tym razem spotkanie bez większej wagi, bardziej na sprawdzenie piłkarzy czy wypróbowanie nowego ustawienia. Na stadionie Śląska Wrocław biało-czerwoni w meczu towarzyskim podejmują zespół Irlandii. Przyjrzyjmy się składom obu drużyn.