X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Hakerzy ukradli 6 mln funtów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 13:09
Międzynarodowy gang hakerów w ciągu trzech miesięcy okradł indywidualnych użytkowników bankowości elektronicznej na co najmniej 6 mln funtów szterlingów.

Policja zatrzymała 19 osób - 15 mężczyzn i cztery kobiety. Oszuści posługiwali się szpiegowskim programem, trojanem nazwanym ZeuS, żeby z komputerów wykradać dane klientów dużych brytyjskich banków, umożliwiające dostęp do kont.

Mając te dane, hakerzy przelewali pieniądze z kont swoich ofiar na własne konta, założone specjalnie w celach przestępczych. Następnym etapem było pranie kradzionych pieniędzy.

Podejrzani w wieku 23-47 lat zostali zatrzymani w prywatnych mieszkaniach w poniedziałek. Siatkę rozpracowała "wirtualna grupa zadaniowa" złożona z policjantów, komputerowców i bankierów, wymieniająca się informacjami na temat technik przechwytywania danych i systemów zabezpieczeń.

- Nasze działania sparaliżowały działalność zorganizowanej siatki przestępczej, która posługiwała się nowoczesnymi technikami do wyprowadzania dużych sum pieniędzy z kont klientów indywidualnych, narażając ich na stratę i stres. Banki muszą im to zrekompensować ze szkodą dla całej gospodarki - powiedział inspektor Scotland Yardu, Terry Wilson.

sm

Czytaj także

"Rz": Rekordowa ilość napadów na banki

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2010 06:05
Po kilku latach względnego spokoju lawinowo wzrosła liczba napadów na banki, ich oddziały i agencje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownik banku kradł pieniądze klientów

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2010 13:05
Prawie pół miliona złotych przywłaszczył sobie pracownik jednego z mysłowickich banków. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberatak na strony norweskiego rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2010 11:23
Z rządowej sieci komputerowej zniknęło kilkaset tysięcy dokumentów.
rozwiń zwiń