X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Najbardziej innowacyjne urządzenia ostatniej dekady

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 11:43
Najbardziej innowacyjnym urządzeniem ostatniej dekady, według popularnego serwisu CNET, jest „płaski”, tani telewizor LCD.

Najbardziej innowacyjnym urządzeniem ostatniej dekady, według popularnego serwisu CNET, jest „płaski”, tani telewizor LCD.

Tuż przed nowym rokiem CNET opublikowało listę 20 najbardziej innowacyjnych urządzeń minionej dekady.

Za telewizorem,  uplasował się Amazon Kindle, czyli eksiążka. Zdaniem redaktorów właśnie to urządzenie ma szansę w najbliższej przyszłości podbić świat, bo książki już niebawem będziemy czytać tylko „cyfrowo”.

Na trzecim miejscu znalazł się komputer Apple iMac G4. Zdaniem CNET, można dyskutować nad tym czy futurystyczny design podobał się wszystkim, ale jedno jest pewne, Apple zmieniło sposób patrzenia na komputery osobiste i jednocześnie zakończyło epokę „szarych pudełek” pod biurkami.

''Apple iMac G4

Poza podium jest znany na całym świecie iPod, który jak przyznaje CNET zrewolucjonizował rynek muzyczny. Sam odtwarzacz, który dopiero od swojej 4 edycji zaczął przyzwoicie wyglądać, nie byłby tak popularny gdyby nie fakt, że Apple uzupełniło swoje urządzenie o pierwszy internetowy sklep muzyczny.

Na piątym miejscu znalazł się iPhone czyli dotykowa komórka, po której świat oszalał na punkcie dotykania swoich elektronicznych urządzeń.

Pierwszą dziesiątkę zamknął pierwszy telefon komórkowy BlackBerry, który zrobił furorę wśród amerykańskich biznesmenów, pilot do wszystkiego, cyfrowa lustrzanka i mały laptop, czyli netbook.

rk