X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Eurowizja 2014: po 3 latach przerwy TVP wyśle polskiego reprezentanta

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 18:19
Telewizja Polska znowu weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji - poinformowało Centrum Informacji TVP.
Konkurs Piosenki Eurowizji
Konkurs Piosenki Eurowizji Foto: Ssolbergj/Wikimedia Commons/CC

Szczegóły dotyczące wyboru polskiego reprezentanta widzowie poznają w styczniu 2014 roku. Nazwisko wykonawcy reprezentującego TVP podczas konkursu zostanie ogłoszone do końca lutego. Finał Eurowizji - przyszłoroczny konkurs odbędzie się w Kopenhadze - zostanie pokazany na antenie Jedynki 10 maja 2014 roku.

W 2012 roku TVP nie wysłała polskiego kandydata na konkurs, bo - jak tłumaczono - wszystkie siły i środki telewizji były ukierunkowane na obsługę medialną Euro 2012 i olimpiady. Potem w listopadzie Telewizja Polska poinformowała, że nie weźmie udziału w konkursie także w 2013 roku.
Doroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się od 1956 roku. Udział w muzycznych zmaganiach biorą reprezentanci publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), która obecnie skupia media z 56 krajów europejskich i pozaeuropejskich.
W przyszłym roku minie 20 lat od debiutu polskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji. Centrum Informacji TVP przypomniało, że jako pierwsza w finale Eurowizji zaprezentowała się Edyta Górniak. W konkursie odbywającym się w Dublinie piosenkarka zajęła drugie miejsce. Zaśpiewała wówczas piosenkę "To nie ja" z muzyką Stanisława Syrewicza do słów Jacka Cygana.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Czytaj także

Polskie perły Eurowizji na 57. edycję festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 09:02
56 lat temu, w 1956 roku, w szwajcarskim mieście Lugano odbył się pierwszy w historii Konkurs Piosenki Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matt Dusk: nie wierzyłem, że Górniak ze mną zaśpiewa

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 16:38
- Żona przekonała mnie, że nie zaszkodzi zapytać. Zgodziła się - powiedział Muzycznej Jedynce o współpracy z Edytą Górniak kanadyjski piosenkarz Matt Dusk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: zamiast "Dumki na dwa serca" mogła być katastrofa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 17:14
- Nagrywaliśmy tę piosenkę pod ogromną presją. Film "Ogniem i mieczem" był już gotowy, ale nie było do końca pewne czy reżyser Jerzy Hoffman zaakceptuje nasz utwór - mówił w Jedynce Jacek Cygan, bohater cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń