X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tylko przeszczep może pomóc. 4-latka zatruła się grzybami

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 11:57
Czteroletnia dziewczynka, która zatruła się grzybami, jest na liście oczekujących na przeszczep wątroby - mówi doktor Małgorzata Manowska z Centrum Zdrowia Dziecka.
Audio
  • Doktor Małgorzata Manowska z CZD o stanie zdrowia czterolatki (IAR)
Centrum Zdrowia Dziecka
Centrum Zdrowia DzieckaFoto: Cezary p/Wikipedia/CC

Dziewczynka leży na oddziale intensywnej terapii Centrum Zdrowia Dziecka, lekarze utrzymują ją w śpiączce farmakologicznej i monitorują pracę mózgu. Lekarka poinformowała, że wątroba małej pacjentki praktycznie nie działa, jej czynność jest sztucznie podtrzymywana przez aparaturę. Polskie prawo zezwala na przeszczep tego organu od zmarłej osoby. Chirurdzy wykluczają możliwość przeszczepu rodzinnego, ponieważ wszyscy krewni także jedli grzyby.

Doktor Małgorzata Manowska powiedziała, że wiadomo już, iż dziewczynka zatruła się muchomorem sromotnikowym, który powoduje nieodwracalne uszkodzenia wątroby. Pierwsze objawy zatrucia tym grzybem przypominają symptomy zwykłej biegunki, dlatego zwykle przez pierwsze 2 - 3 dni u nikogo nie budzą podejrzeń.

W czwartek czterolatka w stanie ciężkim, z poważnym uszkodzeniem wątroby trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka. Została przewieziona ze szpitala w Oleśnie (Opolskie). Z otrzymanych informacji wynikało, że dziecko zatruło się grzybami.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

IAR/PAP/aj

Czytaj także

Sporo grzybów w lesie. Uważajcie, co zbieracie!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 10:24
Po ostatnich deszczach w lasach pojawiło się sporo grzybów. Specjaliści ostrzegają jednak, żeby je zbierać trzeba mieć odpowiednią wiedzą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czterolatka zatruła się grzybami. Jest w ciężkim stanie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 21:37
Dziewczynka trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka z ciężkimi uszkodzeniami wątroby. Jest w śpiączce farmakologicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

4-latka po zatruciu grzybami czeka na przeszczep

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 11:00
Czteroletnia dziewczynka, która w czwartek trafiła do warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka z objawami zatrucia nadal jest w bardzo ciężkim stanie - poinformowała rzeczniczka CZD Joanna Komolka.
rozwiń zwiń