X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gowin zawiesza członkostwo w klubie PO

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 21:30
Poseł Jarosław Gowin ogłosił, że zawiesza na trzy miesiące swoje członkostwo w klubie PO, ma to być akt solidarności z Jackiem Żalkiem.
Audio
  • Jarosław Gowin (PO): zawieszam swoje członkostwo w klubie PO na trzy miesiące w akcie solidarności z Jackiem Żalkiem (źr. IAR)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PAP/Tomasz Gzell

Decyzją władz klubu PO Jacek Żalek został zawieszony w prawach członka sejmowego klubu PO na trzy miesiące, a Jarosław Gowin otrzymał karę finansową 1 tys. zł. To kara za złamanie przez obu posłów dyscypliny klubowej.

Gowin oświadczył w piątek, że uważa za niezrozumiałe i niesprawiedliwe, iż za złamanie dyscypliny on sam został ukarany karą finansową, a Żalek karą surowszą, bo zawieszeniem. Z kolei szef klubu PO Rafał Grupiński, informując o karach dla posłów, podkreślił, że Jacek Żalek wielokrotnie częściej niż Gowin łamał dyscyplinę klubową.

Rzeczniczka dyscypliny w PO Iwona Śledzińska-Katarasińska poinformowała, że decyzja Gowina nie ma znaczenia. Nie może on sam zawiesić członkostwa. - Takie kary może nałożyć tylko klub, jak w przypadku posła Żalka - podkreśla posłanka.

Gowin, Żalek i były już poseł PO John Godson kwestionowali w ostatnich tygodniach politykę kierownictwa Platformy. Jarosław Gowin rywalizował z Donaldem Tuskiem w wyborach na przewodniczącego partii. Otrzymał poparcie co piątego głosującego członka Platformy. W środę Donald Tusk ostrzegł Jarosława Gowina, że pożegna się z PO, "jeśli jeszcze raz przekroczy miarę".

Zamieszanie w PO komentują politycy innych partii. Zdaniem szefa klubu PiS, Platforma "wypycha" Jarosława Gowina ze swoich szeregów. W opinii Mariusza Błaszczaka, premier Tusk łagodniej traktując Jacka Żalka zastosował zasadę "dziel i rządź". Ukarani posłowie oczekiwali raczej wykluczenia Gowina, który okazał się realnym konkurentem Tuska w Platformie - twierdzi szef klubu PiS.
Jarosław Gowin pokazuje, że trzyma z kolegami - tak gest byłego ministra sprawiedliwości ocenia Łukasz Gibała z Ruchu Palikota. Jego zdaniem, Gowin próbuje utrzymać poparcie wśród kolegów. W ten sposób buduje bazę dla przyszłego ruchu.
Wicepremier Janusz Piechociński porównuje sytuację w Platformie Obywatelskiej do kabaretu. Jego zdaniem, większość koalicyjna w Sejmie nie jest zagrożona, a cała sytuacja to wynik emocji, które nie opadły jeszcze po wyborach w PO. Jego zdaniem, taka sytuacja może zaszkodzić stabilności gospodarczej kraju.

PAP/IAR/agkm

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Czytaj także

Gowin: czekam na propozycję poważnych rozmów od Tuska

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 12:11
Jarosław Gowin (PO) powiedział, że czeka na propozycję poważnych rozmów od premiera Donalda Tuska, o ile szef PO widzi potrzebę takich rozmów. Tusk postawił ultimatum Gowinowi, oświadczając, że "jeśli znowu przekroczy on miarę, pożegna się z Platformą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kary dla Gowina i Żalka za złamanie dyscyplinie partyjnej

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 13:28
Poseł PO Jacek Żalek został zawieszony w prawach członka klubu Platformy Obywatelskiej, a Jarosław Gowin dostał tysiąc złotych kary.
rozwiń zwiń