X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przyjmowali łapówki na egzaminach na prawo jazdy. Usłyszeli wyroki

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 14:26
Trzech byłych egzaminatorów z jeleniogórskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego usłyszało wyroki za przyjmowanie łapówek.
Audio
  • Jeleniogórscy egzaminatorzy skazani za łapówki (relacja Piotra Słowińskiego/Radio Wrocław)
Nowe przepisy zakładają m.in. prawo do nieodpłatnej pomocy adwokata, prawo do badania lekarskiego i dopuszczenia do uczestnictwa dziecka w postępowaniu
Nowe przepisy zakładają m.in. prawo do nieodpłatnej pomocy adwokata, prawo do badania lekarskiego i dopuszczenia do uczestnictwa dziecka w postępowaniuFoto: Glow Images/East News

Józef D. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, grzywnę i 3 lata zakazu wykonywania zawodu egzaminatora lub instruktora jazdy, Jan G. usłyszał wyrok roku i 2 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, a Jerzy P. dwóch lat więzienia w zawieszeniu na 4 lata, grzywnę i 5 lat zakazu wykonywania zawodu egzaminatora i instruktora. Na pół roku więzienia został też skazany pracownik techniczny ośrodka.
Sprawa wyszła na jaw w 2007 roku. Prokuratura zdołała ustalić około 30 osób, które brały udział w procederze wręczania łapówek za zdanie egzaminu na prawo jazdy. Chętni płacili od 800 do 1400 złotych. Większość z nich poddała się dobrowolnie karze w innych procesach. Śledczy zgromadzili jednak nie tylko zeznania świadków, ale też nagrania z podsłuchów telefonicznych i wysyłane między skazanymi SMS-y.
Wyrok jeleniogórskiego sądu rejonowego nie jest prawomocny a apelację od niego zapowiada zarówno obrona jak i oskarżenie.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR, bk

Czytaj także

Były burmistrz Polkowic brał łapówki? Sąd go uniewinnił

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 10:18
Emilian Stańczyszyn - były burmistrz Polkowic - po raz drugi został uniewinniony z zarzutów korupcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja coraz powszechniejsza

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 17:00
- Ponad połowa ludzi na świecie (53 proc.) ocenia, że w ciągu dwóch lat pogłębiła się korupcja; większość uważa też, że rządy mniej skutecznie walczą z tym zjawiskiem - poinformowała organizacja Transparency International.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były prezes ZUS oskarżony o korupcję. Rusza proces

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 06:53
W poniedziałek o godzinie 9.00 przed Sądem Rejonowym w Szczecinie rozpoczyna się proces w sprawie tak zwanej afery w ZUS.
rozwiń zwiń