X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosyjski aktor miał wypadek. Przy okazji wywołał skandal

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 09:50
W czasie swego krótkiego pobytu na Krymie rosyjski aktor Alieksiej Panin zdążył obrazić miejscowych Tatarów oraz patriotyczne uczucia Ukraińców.
Audio
  • Rosyjski aktor obraził Ukraińców. Relacja Piotra Pogorzelskiego z Kijowa (IAR)
Rosyjski aktor miał wypadek. Przy okazji wywołał skandal
Foto: Glow Images/East News

W czasie pobytu na Krymie Panin miał wypadek. Zderzył się z samochodem kierowanym przez miejscowego Tatara. Aktor nawymyślał kierowcy, mówiąc między innymi, że Stalin wysiedlając Tatarów z półwyspu po II wojnie światowej postąpił dobrze. Panin powiedział też, że Krym to nie Ukraina i żaden z jego mieszkańców nie uważa się za Ukraińca.
Te słowa oburzyły przede wszystkim krymskich Tatarów, dla których powojenne deportacje to jedna z największych tragedii w historii. Zaapelowali oni do milicji o reakcję. Zaprotestowało także ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które zwróciło się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby resort "przystępnie i przekonująco” wytłumaczył Rosjaninowi, w jakim kraju gości.
W maju rosyjski konsul na Krymie Władimir Andriejew ustąpił z zajmowanego stanowiska po tym, jak swoim komentarzem uzasadniającym deportacje obraził miejscowych Tatarów. Wtedy oburzenie wyraziło nawet rosyjskie MSZ.
Z kolei w kwietniu w programie kulinarnym rosyjski komik Iwan Urgant powiedział, że "posiekał zieleninę, jak czerwony komisarz mieszkańców ukraińskiej wsi”. Po reakcji MSZ w Kijowie, przeprosił za swoje słowa.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

''

Zobacz więcej na temat: Rosja tatar Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraińskie MSZ oburzone słowami rosyjskiego kucharza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 14:35
Prowadzący program kulinarny w rosyjskiej telewizji państwowej porównał siekanie naci z "siekaniem" mieszkańców ukraińskich wsi w czasach bolszewickich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: atak tortami na rosyjski bank (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 22:15
Atak tortowy na rosyjski bank w centrum Kijowa. To kolejny epizod w ukraińsko-rosyjskiej wojnie handlowej. Rosja zabroniła importu słodkości słynnej ukraińskiej firmy Roshen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcia na linii Moskwa - Kijów - Bruksela

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 18:48
"Więcej świata": Rosja – Ukraina – Unia Europejska: w tym trójkącie wydarzenia zaczynają niebezpiecznie przyspieszać. Moskwa funduje Kijowowi wojnę handlową, Unia Europejska zaczyna, mimo początkowego oporu, brać w obronę Ukrainę.
rozwiń zwiń