X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przystanek Woodstock: Owsiak o ataku na Miecugowa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 18:33
Nie będzie żadnej zmiany filozofii Przystanku Woodstock.
Audio
  • Jerzy Owsiak o zaatakowaniu na Przystanku Woodstock Grzegorza Miecugowa/IAR
Moment, w którym mężczyzna z publiczności zaatakował Grzegorza Miecugowa podczas przystanku Woodstock
Moment, w którym mężczyzna z publiczności zaatakował Grzegorza Miecugowa podczas przystanku WoodstockFoto: Yutube/Kalumniok

W ten sposób Jerzy Owsiak skomentował wczorajszy incydent w trakcie festiwalowego wydania jednego z programów telewizji TVN. Jeden z uczestników festiwalu wskoczył na scenę i kilkakrotnie uderzył w twarz dziennikarza Grzegorza Miecugowa.

Jerzy Owsiak ma nadzieję, że ten incydent może stać się pozytywnym katalizatorem, który będzie niósł pokojową ideę Przystanku Woodstock w świat. Póki co nie ma w planach wprowadzania dodatkowych barierek czy zabezpieczeń.
Jerzy Owsiak zwrócił uwagę, że wszyscy pozostali uczestnicy spotkania napiętnowali zachowanie napastnika. Tłum zaczął wspólnie krzyczeć "przepraszam".

Napastnik został ujęty. Jak podaje TVN24, postawiono mu zarzuty zakłócania imprezy masowej oraz "używania przemocy w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego". Grozić mu za to do trzech lat więzienia.

Przystanek Woodstock - czytaj więcej

Napastnikiem okazał się 25-latek z Białegostoku. W jednym z portali przedstawia się jako zwolennik Janusza Korwin-Mikkego, wolnorynkowiec i antykomunista.

Jerzy Owsiak skomentował w sobotę, że nie będzie żadnej zmiany filozofii Przystanku Woodstock. Wyraził też nadzieję, że ten incydent może stać się pozytywnym katalizatorem, który będzie niósł pokojową ideę Przystanku Woodstock w świat.

W tej sprawie wypowiedział się także premier Donald Tusk. Podkreślił, że nie może być zgody na przemoc w życiu publicznym. Stwierdził, że różnica poglądów nie usprawiedliwia stosowania przemocy fizycznej. Premier dodał, że osoba, która zaatakowała Miecugowa musi za to odpowiedzieć, także dlatego, żeby nikt w Polsce nie śmiał promować przemocy jako sposobu uczestniczenia w życiu publicznym.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR,bk,pp

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock: to już 10 lat w Kostrzynie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 13:48
- Mogę zapomnieć wiele innych rzeczy i wszystkie pozostałe edycje, ale pierwszy Przystanek Woodstock będę pamiętał i ja, i cały zespół ludzi, z którymi mam zaszczyt pracować - mówi w Jedynce Andrzej Kunt, burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock. Ten, który przegonił wielkie gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 11:11
Pił w Spale, spał w Pile, ale przyjechał na Przystanek Woodstock. Konkurent Madonny i Phila Collinsa, czyli Artur Andrus.
rozwiń zwiń