X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Były prezydent RPA: Mandela może opuścić szpital

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 20:59
Nelson Mandela może wkrótce opuścić szpital, by kontynuować leczenie w domu – oświadczył Thabo Mbeki, działacz Afrykańskiego Kongresu Narodowego.
Kwiaty przed szpitalem, w którym przebywa Nelson Mandela
Kwiaty przed szpitalem, w którym przebywa Nelson MandelaFoto: PAP/EPA/KIM LUDBROOK

Taką informację przekazał Thabo Mbeki podczas niedzielnego wykładu dla swojej partii, Afrykańskiego Kongresu Narodowego. Mbeki był kluczowym deputowanym tego ugrupowania w czasach prezydencji Mandeli, a w 1999 roku zastąpił go na stanowisku prezydenta.

Mandela przebywa w szpitalu od ponad 5 tygodni, kiedy to został hospitalizowany z powodu poważnej, nawracającej infekcji płuc. Według ostatnich oficjalnych doniesień, stan byłego prezydenta jest krytyczny, ale stabilny. Przyjaciele, którzy odwiedzili go w szpitalu mówią, że jest on podłączony do aparatury wspomagającej oddychanie. Jednak według aktualnego prezydenta RPA Jakoba Zumy, Mandela pozytywnie reaguje na leczenie.

Nelson Mandela spędził 27 lat w więzieniu, zanim w 1994 roku został wybrany pierwszym czarnoskórym prezydentem RPA. W czwartek skończy 95 lat.

IAR/agkm

''

Czytaj także

Obama: odwaga Mandeli jest inspiracją dla mnie i dla całego świata

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 15:32
Prezydent RPA Jacob Zuma podkreślał podczas spotkania z Barackiem Obamą, jak bardzo losy amerykańskiego prezydenta są związane z losami Nelsona Mandeli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barack Obama spotkał się z dziećmi i wnukami Nelsona Mandeli

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 17:10
Prezydent USA przez pół godziny rozmawiał z krewnymi Nelsona Mandeli. Zadzwonił też do jego żony, która przekazała byłemu prezydentowi RPA przesłanie Obamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureat pokojowej Nagrody Nobla w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 17:00
Ostatni biały prezydent RPA Frederick W. de Klerk trafił do szpitala w Johannesburgu, gdzie przejdzie zabieg wszczepienia rozrusznika serca.
rozwiń zwiń