X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

III edycja wędrownego festiwalu "Śladami Singera"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 16:00
- To specyficzny festiwal, który jedzie do ludzi; jedziemy do tych miast, żeby spotkać się mieszkańcami. (...)Nawiązujemy współpracę z tamtejszymi ośrodkami kultury, szkołami, bibliotekami i w każdym mieście jest grupa osób, która współtworzy ten festiwal - powiedział Witold Dąbrowski z Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN, który jest organizatorem festiwalu.
Lublin
Lublin

Festiwal rozpocznie sie w czwartek, w Szczebrzeszynie. Potem festiwalowe artystyczne pokazy, warsztaty, spotkania, spektakle odbędą się kolejno w Józefowie, Tyszowcach, Biłgoraju, Kraśniku, Bychawie. Festiwal zakończy się w Lublinie 25 lipca.

Jest on zorganizowany na cześć żydowskiego pisarza Isaaca Bashevisa Singera. Organizatorzy chcą przypomnieć jego twórczość – za którą został nagrodzony w 1978 roku literacką nagrodą Nobla. Ale także zachęcić do poznania historii odwiedzanych miast.

W programie festiwalu znalazły się warsztaty m.in.: sztuki cyrkowej żonglerki, chodzenia po linie, chodzenia na szczudłach, akrobatyki), teatralne czy śpiewania pieśni jidysz. Zaplanowano również gry miejskie w których uczestnicy będą zwiedzać miasto i okolice śladami postaci i wydarzeń z twórczości Singera. Odbędą się również spektakle teatralne oraz koncerty muzyki klezmerskiej.

Isaac Bashevis Singer urodził się 14 lipca 1904 r. Leoncinie koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Jego najpopularniejsze utwory to m.in "Szatan w Goraju", "Sztukmistrz z Lublina", "Niewolnik", "Szosza", "Wrogowie". Zmarł w 1991 r. w Miami.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przeglądamy programy letnich festiwali

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 10:05
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z organizatorami festiwalu Mazovia Goes Baroque, Ogrodów Muzycznych w Warszawie i Spoiw kultury w Szczecinie.
rozwiń zwiń