X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Laureat pokojowej Nagrody Nobla w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 17:00
Ostatni biały prezydent RPA Frederick W. de Klerk trafił do szpitala w Johannesburgu, gdzie przejdzie zabieg wszczepienia rozrusznika serca.
Frederick W. de Klerk (L) i Nelson Mandela w 1992 roku podają sobie ręce na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.
Frederick W. de Klerk (L) i Nelson Mandela w 1992 roku podają sobie ręce na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Foto: wikipedia cc/Copyright World Economic Forum

Liczący 77 lat de Klerk zasłabł po powrocie z podróży do Europy. Swój pobyt w niej skrócił ze względu na ciężki stan zdrowia Nelsona Mandeli.

W lutym 1990 roku de Klerk, wówczas prezydent RPA, podjął decyzje o zniesieniu obowiązujących od 1948 r. porządków apartheidu, przymusowej segregacji rasowej. Zadecydował także o wypuszczeniu na wolność Mandeli, skazanego w latach 60. na dożywocie za walkę z dyskryminacją rasową.

Później razem z Mandelą przewodniczył negocjacjom poprzedzającym pierwsze wolne wybory, w których głos czarnych miał się liczyć tak samo jak białych. W 1993 wraz z nim otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Z polityki i życia publicznego wycofał się w 1997 r.    

''

Czytaj także

Mandela w stanie krytycznym. Modlitwy w RPA

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 10:07
Na czuwaniu przed dawnym domem Nelsona Mandeli zgromadzili się mieszkańcy Johannesburga. Ludzie śpiewali i modlili się o zdrowie dla legendarnego polityka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprawił się stan zdrowia Mandeli

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 19:48
Widać "ogromną poprawę" stanu zdrowia Nelsona Mandeli w porównaniu z jego kondycją sprzed kilku dni - powiedziała jego była żona Winnie Madikizela-Mandela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent RPA: Mandela nadal w stanie krytycznym

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 13:41
Nelson Mandela pozostaje w stanie krytycznym, ale mamy nadzieję na poprawę - powiedział prezydent Republiki Południowej Afryki Jacob Zuma.
rozwiń zwiń