X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W amerykańskim Senacie powstała Grupa Parlamentarna ds. Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 21:47
Polish Caucus powstała w bliskiej współpracy z Ambasadą RP w Waszyngtonie. Celem jej działania ma być wspieranie stosunków między Polską i USA.
Amerykańska wiza
Amerykańska wizaFoto: NYC2TLV/Wikimedia Commons

Jak powiedział szef MSZ Radosław Sikorski, powołanie Grupy Parlamentarnej ds. Polski to dowód, że "parlamentarzyści amerykańscy w jej utworzeniu widzą dla siebie polityczny atut". - To kolejny dowód, że Polska jest postrzegana jako kraj, któremu dziś się nie pomaga, ale który jest źródłem rozwiązań i źródeł siły i sukcesów - stwierdził Sikorski.
Podkreślił, że Polska też ma wobec grupy oczekiwania, liczy, że jej członkowie będą dalej działać na rzecz zniesienia obowiązku wizowego wobec polskich turystów podróżujących do USA. - Warszawa liczy, że członkowie grupy będą pilnowali technicznych rozstrzygnięć, które miałyby umożliwić wejście Polski do ruchu bezwizowego - powiedział szef MSZ.
Grupie będą przewodniczyć demokratyczni senatorowie o polskich korzeniach: Barbara Mikulski z Marylandu i Chris Murphy z Connecticut oraz republikański senator James Risch z Idaho. Podczas wtorkowego spotkania z parlamentarzystami minister Sikorski wręczył im Odznaki Honorowe "Bene Merito".
- Nie ma w Europie lepszego przyjaciela, partnera i sojusznika niż Polska. Jestem dumny z członkostwa w grupie do spraw Polski. Ta grupa to tylko jeden z przejawów solidarności między naszymi krajami - powiedział senator Risch. - Będę dalej walczyć w Senacie o umacnianie silnych więzi między USA a Polską - zapewniła z kolei senator Mikulski.
Sikorski zwrócił uwagę, że uprawnienia amerykańskiego Senatu są znacznie większe niż polskiego. To Senat USA ratyfikuje międzynarodowe traktaty, przesłuchuje kandydatów na ministrów. To także Senat będzie najpewniej jeszcze w czerwcu głosował nad ustawą imigracyjną, która zmienia kryteria dotyczące przyjmowania państw do programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program), tak by do tego programu mogła przystąpić Polska. Ustawa przewiduje bowiem podniesienie z obecnych 3 proc. do 10 proc. maksymalnego limitu odmów wizowych, którego nie może przekraczać kraj ubiegający się o włączenie do programu ruchu bezwizowego.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

''

Czytaj także

Wizy do USA: szansa dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 08:00
- Nikt nie mówi, by nie wpuszczać Polaków do USA. Chodzi o to, byśmy sprostali takim samym kryteriom, co wszystkie inne narody - podkreśla prof. Zbigniew Lewicki (UKSW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: przyjęto ustawę imigracyjną korzystną dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 06:36
Ustawa umożliwi milionom nielegalnych imigrantów starania o amerykańskie obywatelstwo. Zawiera także zapisy przewidujące zniesienie wiz dla polskich turystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kerry składa deklaracje ws. zniesienia wiz do USA

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 20:11
Jednoznaczne deklaracje w sprawie tarczy antyrakietowej i zniesienia wiz dla Polaków złożył amerykański sekretarz stanu John Kerry, podczas spotkania w Waszyngtonie z szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim.
rozwiń zwiń