X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Starcia z policją w Niemczech. "Nie" dla polityki UE

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 18:12
Kilka tysięcy osób zgromadziły we Frankfurcie nad Menem protesty przeciwników antykryzysowej polityki w Europie. Doszło do starć z policją. Co najmniej jedna osoba została ranna.
Audio
  • Starcia z policją we Frankfurcie. z Berlina Wojciech Szymański (IAR)
Starcia z policją we Frankfurcie nad Menem
Starcia z policją we Frankfurcie nad MenemFoto: PAP/EPA/FREDRIK VON ERICHSEN

Przez cały dzień we Frankfurcie dochodziło do przepychanek z policją. W stronę funkcjonariuszy leciały petardy i woreczki z farbą. Ci odpowiedzieli gazem pieprzowym i armatkami wodnymi. Co najmniej jedna osoba odniosła obrażenia.

Demonstranci sprzeciwiali się polityce antykryzysowej prowadzonej obecnie w Europie. Ich zdaniem, zaciskanie pasa nie jest rozwiązaniem problemu. Uczestnicy protestów wznosili też antykapitalistyczne hasła i obwiniali banki za fatalną sytuację południa Europy.

Według organizatorów z lewicowego ruchu Blockupy, protesty zgromadziły we Frankfurcie około 20 tys. osób. Policja szacuje liczbę uczestników na 7 tysięcy.
To nie pierwsze protesty we Frankfurcie nad Menem, uchodzącym za finansową stolicę Niemiec. Od wybuchu kryzysu regularnie dochodzi tam do antykapitalistycznych wystąpień.

''

Czytaj także

Angela Merkel komunistycznym sekretarzem do spraw agitacji i propagandy? Nowa biografia kanclerz Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 13:51
Angela Merkel była w czasach NRD bardziej, niż dotychczas uważano, zaangażowana w działalność komunistycznej organizacji młodzieżowej FDJ – piszą autorzy książki „Pierwsze życie Angeli M.”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: minister stanu będzie sprzedawał samochody

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 10:51
Eckart von Klaeden, bliski współpracownik Angeli Merkel, prosto z urzędu kanclerskiego przechodzi do biznesu. Będzie odpowiadał za sprzedaż mercedesów za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty w Niemczech. Antykapitaliści chcą sparaliżować pracę EBC

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 11:30
Członkowie organizacji Blockupy sprzeciwiają się polityce Europejskiego Banku Centralnego, która ich zdaniem wywołała kryzys gospodarczy w południowej Europie.
rozwiń zwiń