X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: zatrzymania podczas manifestacji mniejszości seksualnych

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 17:14
Policja w Moskwie zatrzymała w sobotę ok. 30 osób, które przed siedzibą Dumy Państwowej próbowały zorganizować manifestację w obronie praw mniejszości seksualnych.
Rosja: zatrzymania podczas manifestacji mniejszości seksualnych
Foto: Glow Images/East News

Demonstrujący nie mieli na swoją akcję zgody moskiewskich władz. Zarząd miasta odrzucił wniosek przedstawicieli mniejszości seksualnych o zezwolenie na zorganizowanie parady, tłumacząc się „poszanowaniem moralności i patriotyzmem”.

W Rosji panują silne nastroje homofobiczne. Z opublikowanego niedawno sondażu Centrum Lewady wynika, że 16 proc. Rosjan proponuje izolowanie homoseksualistów, 22 proc. chce ich przymusowego leczenia, a 5 proc. wręcz likwidacji.

Druga połowa badanych jest mniej radykalna. Tolerancję wobec osób o nietradycyjnej orientacji seksualnej i zrozumienie dla ich problemów deklaruje tylko 23 proc. Rosjan. Radzą oni, aby osoby takie pozostawić w spokoju. Z kolei 27 proc. obywateli Federacji Rosyjskiej uważa, że ludziom takim należy zapewnić pomoc psychologiczną.

Na pytanie o osobisty stosunek do gejów i lesbijek, 50 proc. respondentów odpowiedziało, że odczuwa wobec takich ludzi irytację i obrzydzenie, a 18 proc. – nieufność. 23 proc. ankietowanych odnosi się do takich osób „spokojnie, bez szczególnych emocji”. Zaledwie u 4 proc. ludzie tacy wywołują pozytywne odczucia.

W ZSRR homoseksualizm był karany więzieniem. Oficjalnie karę tę zniesiono w 1993 roku, jednak w Rosji utrzymały się silne antygejowskie nastroje. W latach 2001-08 na terytorium Federacji Rosyjskiej obowiązywała instrukcja resortu zdrowia, zgodnie z którą „mężczyźni utrzymujący stosunki płciowe z mężczyznami” nie mogli być dawcami krwi.

Duma Państwowa ma do końca sesji wiosennej (do połowy lipca) przyjąć ustawę o zakazie propagandy homoseksualizmu wśród dzieci. Podobne ustawy uchwalono już w wielu regionach Federacji Rosyjskiej, w tym w Petersburgu.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

PAP/mk

''

Czytaj także

Brytyjska Izba Gmin za homomałżeństwami

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 22:04
Rządowy projekt ustawy o małżeństwach tej samej płci został przegłosowany wbrew oporom sporego odłamu rządzącej Partii Konserwatywnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: nie będzie parady gejów w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 18:11
Kijowski sąd zabronił organizacji parady równości w stolicy. Zwróciły się o to do sędziów miejscowe władze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: koniec z dyskryminacją, skauci dopuszczą homoseksualistów w swoje szeregi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 11:13
Na konferencji Rady Krajowej Amerykańskich Skautów (Boy Scouts of America - BSA) zniesiono w czwartek zakaz przyjmowania do tej organizacji chłopców otwarcie przyznających się do homoseksualizmu. Dorośli geje wciąż nie będą mogli pełnić funkcji w kadrze.
rozwiń zwiń