X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szysz.. szczypiorek. Amerykańscy dyplomaci uczą się języka polskiego [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 12:12
Amerykańska ambasada w Warszawie opublikowała film, w którym pracownicy placówki mierzą się z największymi polskimi łamigłówkami językowymi.
Audio
  • Amerykańscy dyplomaci uczą się języka polskiego. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Stephen Mull
Stephen MullFoto: kanał USEmbassyWarsaw na YouTube

W filmie "wystąpili" m.in. ambasador USA Stephen Mull, Dawson - asystent ambasadora, Emily - wicekonsul, Lizzie - drugi sekretarz do spraw praw człowieka i Orna - szefowa sekcji public affairs. Dyplomaci, wspierani przez polskich nauczycieli, próbują powiedzieć m.in. chrząszcz brzmi w trzcinie, Suwalszczyzna, kopalnia Soli w Wieliczce i jajecznica ze szczypiorkiem. "Nie było łatwo, a rezultaty są dość zabawne. Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu!" - zachęcają.
Wbrew pozorom, Amerykanie w nauce języka polskiego nie startują od zera. Każdy z nich przed przyjazdem na placówkę, jeszcze w Waszyngtonie, uczestniczył w rocznym kursie. Podczas takiego kursu poznaje się nie tylko język danego kraju, ale także jego historię, obyczaje i kulturę.
Dodatkowo wielu dyplomatów, tak jak obecny ambasador Stephen Mull, było już wcześniej w Polsce, nie jest to dla nich pierwszy kontakt z językiem polskim. - Wyjechałem z Polski z 1997 roku, więc nie mówiłem po polsku przez 15 lat. Teraz rozumiem znacznie więcej niż potrafię powiedzieć, ale codziennie jest trochę łatwiej - tak w grudniu mówił ambasador w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

Czytaj także

Ambasador USA śpiewa "All I want for Christmas"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:17
Stephen Mull oraz amerykańscy i polscy pracownicy ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie nakręcili świąteczny klip.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do USA bez wiz? Ambasador przewiduje rychłe zmiany

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 07:45
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull ma nadzieję, że przepisy dotyczące wiz zmienią się wkrótce i Polacy będą mogli jeździć do USA bez obowiązku wizowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador USA: świetna muzyka! Jesteście najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 21:19
- Jesteście chyba najlepszymi muzykami rockowymi, jakich słyszałem od przyjazdu do Polski - to fragment listu, jaki Stephen Mull napisał do zespołu "Akurat".
rozwiń zwiń