X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy znaleziono ciało polskiego alpinisty zaginionego na Elbrusie?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 21:58
Ratownicy, którzy poszukują zaginionych 9 marca alpinistów - Polaka i Irańczyka - dostrzegli w poniedziałek podczas oblotu Elbrusu obiekt, który przypomina ciało człowieka.
Elbrus
ElbrusFoto: Mirritil/Wikimedia Commons/CC

Pisze o tym rosyjska agencja ITAR-TASS.

Podkreśla, że ratownicy nie chcą wyciągać pochopnych wniosków, dopóki nie dotrą do tego miejsca, a ruszą tam we wtorek.

Zastępca kierownika ekipy ratunkowej Abdullah Gulijew powiedział, że obiekt przypominający ciało ludzkie zauważono w części południowo-wschodniej na prawo od Skał Pastuchowa i powyżej nich na wysokości 4900 m.

"We wtorek na miejsce ruszy ekipa ratowników i jeśli jest to ciało człowieka, a nie rozrzucone na śniegu rzeczy, ratownicy przetransportują je na dół w celu dokonania identyfikacji" - powiedział Gulijew.

Kilka rosyjskich mediów internetowych poinformowało w poniedziałek, powołując się na wydział Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Kabardo-Bałkarii, że ratownicy z samolotu odkryli na Elbrusie ciało i że nie jest wykluczone, iż to jeden z zagranicznych alpinistów, którzy zaginęli na Elbrusie na początku marca.

O zaginięciu dwóch alpinistów - Polaka i Irańczyka - regionalny urząd Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji w Kabardo-Bałkarii poinformowała polska ambasada w Moskwie. Według ambasady zaginęli oni 9 marca. O zaginięciu Polaka placówka dowiedziała się od jego rodziny.

Ratownicy przeszukali wszystkie schroniska w rejonie Skał Pastuchowa. 16 marca podczas poszukiwań znaleźli na zboczu dwa plecaki, które prawdopodobnie należą do zaginionych alpinistów.

Polak i Irańczyk nie zarejestrowali swojego wyjścia i nie podali trasy.

Elbrus położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu. Liczy 5642 m n.p.m. Jest najwyższym szczytem Rosji.

''

Zobacz więcej na temat: elbrus Kaukaz Rosja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak zaginął na Elbrusie. Śnieg uniemożliwia poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 09:25
Już drugi dzień śnieżyca uniemożliwia poszukiwanie polskiego alpinisty, który zaginął w okolicach Elbrusu. 23-letni Polak wyszedł w góry w towarzystwie kolegi z Iranu. Kontakt z nimi urwał się 9 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elbrus: wznowiono poszukiwania polskiego alpinisty

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 08:28
Po dwóch dniach przerwy, na Elbrusie wznowiono poszukiwania 23-letniego Polaka i jego kolegi z Iranu, którzy zaginęli w trakcie wyprawy na najwyższy szczyt Kaukazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elbrus: maleje liczba miejsc, gdzie mógł schronić się Polak

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 14:15
Na Elbrusie w Kabardo-Bałkarii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, ratownicy kontynuują poszukiwania dwóch alpinistów z Polski i Iranu, którzy zaginęli tam 9 marca.
rozwiń zwiń