X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cypr bankrutem? Niemiecki minister milczy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 06:30
Niemcy dają do zrozumienia, że nie zgodzą się na pomoc finansową dla Cypru, jeśli władze w Nikozji nie spełnią stawianych im warunków.
Audio
  • Reakcja niemieckiego ministra finansów na decyzję cypryjskiego parlamentu: relacja Wojciecha Szymańskiego z Berlina (IAR)
Cypr bankrutem? Niemiecki minister milczy
Foto: PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI

We wtorek parlament Cypru odrzucił pakiet ratunkowy przygotowany przez kraje strefy euro.  Zakładał on opodatkowanie depozytów bankowych.

Komentując wynik głosowania w cypryjskim parlamencie, niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble powiedział w telewizji ARD, że strefa euro pomoże Cyprowi, ale tylko w taki sposób, który przyczyni się do rozwiązania problemów trapiących ten kraj. Nie będzie natomiast pomagać w dalszym utrzymywaniu cypryjskiego modelu i finansować go pieniędzmi podatników z innych krajów członkowskich. Schaeuble mówił, że to ekonomicznie nie do przyjęcia. Dlatego Cypr - mówił - tak jak inne kraje, musi spełnić stawiane mu warunki.

Kryzys na Cyprze >>>

Niemiecki minister finansów oświadczył, że cypryjski model gospodarczy polegający na przyciąganiu obcego kapitału dzięki niskim podatkom i dogodnym przepisom załamał się. Jak mówił, nadzieje Cypryjczyków, że będą mogli dalej działać w ten sposób, to iluzja, a władze na Cyprze muszą to obywatelom wytłumaczyć. Schaeuble nie odpowiedział jednak na pytanie, czy strefa euro dopuści do bankructwa Cypru, jeśli kraj nie zgodzi się warunki przyznania europejskich kredytów.

IAR/agkm

Galeria: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Czytaj także

Rosjanie ulokowali 20 mld euro w bankach na Cyprze

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 13:59
Duży napływ kapitału z Rosji był możliwy dzięki niskim podatkom i tajemnicy bankowej - poinformował o tym "Der Spiegel", powołując się na szacunki niemieckiej Federalnej Służby Wywiadu (BND)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orędzie prezydenta: podatek od depozytów niezbędny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 08:22
Prezydent Cypru Nikos Anastassiadis wezwał w niedzielę parlament cypryjski do poparcia podjętej w Brukseli decyzji opodatkowania wszystkich depozytów na wyspie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski biznes w panice, Putin krytykuje Cypr

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 10:40
Według niedokładnych szacunków Rosjanie mogą stracić w wyniku podatku nałożonego na depozyty nawet 1,5-2 mld euro – alarmują media rosyjskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersyjny podatek. "Cypr jest szczególnym przypadkiem"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 16:06
Cypr ma otrzymać 10 mld euro pomocy od UE i MFW. W zamian zgodził się m.in. na podwyższenie podatku CIT. Ma też opodatkować depozyty bankowe.
rozwiń zwiń