X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjski rząd wysłał na Cypr walizkę z milionem euro

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 18:53
Rząd chce w ten sposób zapewnić swym stacjonującym na Cyprze żołnierzom i ich rodzinom dostęp do gotówki w razie całkowitego unieruchomienia bankomatów i kart debetowych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: sxc.hu/public domain

Banki na Cyprze są zamknięte od weekendu i mają zostać otwarte dopiero w czwartek. Takie działanie ma zapobiec panice w czasie, gdy rząd dyskutuje nad opodatkowaniem deponentów.
W podległych suwerenności Wielkiej Brytanii bazach Akrotiri i Dekelia na Cyprze stacjonuje 3,6 tys. brytyjskich żołnierzy i rządowych pracowników kontraktowych. Przebywa tam również 4,4 tys. członków ich rodzin. Obowiązującą na terenie baz walutą jest euro.
Już w niedzielę brytyjski rząd zapowiedział, że zrekompensuje żołnierzom i pracownikom rządowym straty, poniesione w wyniku opodatkowania depozytów w cypryjskich bankach. Oferta nie obejmuje obywateli brytyjskich, zamieszkałych na stałe na Cyprze, których liczbę szacuje się na 25 tys.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

''

Czytaj także

"Cypr był pralnią i kasynem Europy"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 12:30
Andrzej Stankiewicz z "Rzeczpospolitej” uważa, że to co się obecnie dzieje na Cyprze jest naruszeniem pewnej umowy społeczno – politycznej. – To rabunek czyichś pieniędzy – dodaje Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cypr spuszcza z tonu. Podatek od depozytów jednak niższy?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 15:30
Rząd Cypru może obniżyć kontrowersyjny, jednorazowy podatek od depozytów bankowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasada Polska na Cyprze radzi sobie bez dostępu do konta

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:04
Środki na podstawowe zadania są zabezpieczone. Polska ambasada na Cyprze - tak jak inne placówki dyplomatyczne - ma zablokowane konto.
rozwiń zwiń