X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kiedy konklawe? Arcybiskup: chcemy zrozumienia dla swoich racji

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 19:30
W rozmowach z rządem na pewno nie zamierzamy unikać trudnych tematów - zapowiada przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.
Audio
Arcybiskup Józef Michalik
Arcybiskup Józef MichalikFoto: Ryszard Hołubowicz/Lublin.com.pl/Wikimedia Commons/cc

Hierarcha rozmawiał z dziennikarzami przed rozpoczętym we wtorek w Warszawie dwudniowym zebraniem plenarnym Episkopatu Polski. W trakcie tego zebrania biskupi wysłuchają opinii na temat roboczego porozumienia w sprawie zastąpienia Funduszu Kościelnego dobrowolnym odpisem z podatku w wysokości 0,5 proc. - Teraz wyniki ustaleń musimy przedstawić Episkopatowi - zaznaczył arcybiskup Józef Michalik. Jego zdaniem nie będzie problemów z przyjęciem tego rozwiązania. Kolejny krok w tej sprawie to podpisanie wspólnej umowy z rządem.

Według arcybiskupa Michalika w takiej umowie trzeba też wspomnieć o społecznej roli kościoła i zobowiązaniach obu stron. Na tym polega "przyjazna separacja", podsumowuje hierarcha. Jednocześnie zapowiada, że kościół nie będzie w kontaktach z rządem unikał trudnych tematów, ale chce zrozumienia dla swoich racji. Arcybiskup jest optymistą, ufa że uda się taką współpracę wypracować.

W trakcie zebrania plenarnego Episkopatu Polski biskupi zapoznają się także z projektem dokumentu bioetycznego. Omówią sprawy duszpasterstwa wśród Polonii i przygotowań do obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. O godzinie 18.00 spotkają się natomiast w warszawskiej archikatedrze na modlitwie dziękczynnej za pontyfikat Benedykta XVI. Będą się także modlić za uczestników konklawe.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

IAR/aj

Czytaj także

PO i PiS o kompromisie: dobry. Lewica: boją się Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 16:42
Rządzący doszli do porozumienia z Kościołem katolickim w sprawie likwidowanego Funduszu Kościelnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie z Kościołem. "To nie jest polityczny ruch"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 18:29
Marek Wójcik (PO) w radiowej Trójce przekonywał, że kompromis w sprawie odpisu na Kościół służy tylko i wyłącznie próbie uporządkowania finansów Kościoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fakty i mity w sprawie finansowania Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 20:14
Goście debaty w radiowej Jedynce rozmawiali o rządowej propozycji zastąpienia Funduszu Kościelnego odpisem podatkowym.
rozwiń zwiń