X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"W Ogrodzie Krasińskich nie wycięto cennych drzew"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 11:36
Na terenie Ogrodu Krasińskich nie wycięto żadnego drzewa będącego pomnikiem przyrody, a drzewa cenne gatunkowo pozostały tam do naturalnej śmierci - poinformowała dyrektor Zarządu Terenów Publicznych Renata Kaznowska.
Ogród Krasińskich
Ogród KrasińskichFoto: Wikipedia/DocentX

Kaznowska przedstawiła w czwartek wieczorem informację prezydent m.st. Warszawy w sprawie rewaloryzacji Ogrodu Krasińskich - ze szczególnym uwzględnieniem wycinki drzew. Przeciwko wycince od tygodni protestują m.in. mieszkańcy Warszawy i ludzie kultury.

Kaznowska tłumaczyła, że "nie wycięto żadnego drzewa będącego pomnikiem przyrody", a drzewa cenne gatunkowo - pozostały w parku do "naturalnej śmierci".

Jak poinformowała, w zamian za wycięte drzewa Zarząd Terenów Publicznych zobowiązany został do posadzenie 91 drzew, będą to m.in. modrzewie, świerki, klony, kasztanowce, dęby, jabłonie.

Przedstawiciel nieformalnej grupy protestujących "Zielona moc" Karol el Kashif stwierdził, że park w całości wpisany był jako historyczny zabytek, i że - wbrew temu, co mówi Kaznowska - wycięto m.in. bardzo cenny okaz derenia.

Protestujący przeciwko wycince drzew w warszawskim Ogrodzie Krasińskich złożyli wniosek do NIK. Chcą zbadania, czy konkurs, w wyniku którego wyłoniono projekt rewitalizacji ogrodu, oraz przetarg na prace zostały przeprowadzone transparentnie. Niepokój wnioskodawców budzi także gospodarowanie pieniędzmi publicznymi przeznaczonymi na roślinność miejską oraz sposób przeprowadzania przetargów dotyczących rewitalizacji warszawskich parków. We wniosku domagają się zbadania dwu jednostek podległych Urzędowi m.st. Warszawy: Urzędu Stołecznego Konserwatora Zabytków i Zarządu Terenów Publicznych.

Wycięciu drzew przeciwstawił się także aktor Olgierd Łukaszewicz, który złożył doniesienie do Prokuratury Rejonowej Śródmieście Północ w Warszawie.

Historia Ogrodu Krasińskich sięga XVII w., w 1895 r. przekształcono go zgodnie z założeniem warszawskiego ogrodnika i architekta Franciszka Szaniora.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

mr

Zobacz więcej na temat: drzewa Warszawa