X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tunezja: protesty największe od "arabskiej wiosny"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 17:32
Około 6 tysięcy zwolenników partii rządzącej wyszło na ulice Tunisu. To gest poparcia dla rządzących Tunezją islamistów, po piątkowych manifestacjach opozycji podczas pogrzebu Szokriego Belaida.
Protesty w Tunezji zwolenników władz.
Protesty w Tunezji zwolenników władz.Foto: PAP/EPA/STRINGER

Tunezja przeżywa najpoważniejsze niepokoje społeczne od obalenia Ben Alego na początku 2011 roku. Podczas pochodu islamiści skandowali hasła poparcia dla liderów partii Odrodzenie, która rządzi krajem od 2011 roku. Ustąpienia obecnego rządu domagali się wczoraj zwolennicy opozycji.

Szokri Belaid, lider opozycyjnej marksistowskiej partii - Ruchu Demokratycznych Patriotów - został zastrzelony kilka dni temu przed swoim domem. Sprawca nie został schwytany. Jego pogrzeb stał się okazją do manifestacją opozycji i wszystkich niezadowolonych ze skutków przemian politycznych ostatnich dwóch lat. Wczoraj na ulice Tunisu i innych tunezyjskich miast wyszło tysiące manifestantów.

Premier Tunezji Hamadi Jebali zaproponował powołanie rządu fachowców. Gest ten miałby uspokoić nastroje społeczne w kraju. Propozycja ta nie uzyskała jednak akceptacji islamistów. Premier Jebali zapowiedział, że przedstawi skład nowego rządu i jeśli nie uzyska poparcia własnej partii, to zrezygnuje z funkcji.

pp/IAR

''

Czytaj także

Ojciec podpalił się na znak protestu. Umiera

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 09:26
Bezrobotny Tunezyjczyk, ojciec trojga dzieci, podpalił się w mieście Kafsa w środkowej Tunezji, gdy nie dopuszczono go na spotkanie z trzema ministrami, którzy odwiedzili miasto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tunezja: zamieszki podczas pogrzebu lidera opozycji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 15:05
Policja użyła gazu łzawiącego, aby rozproszyć demonstrantów, zebranych wokół cmentarza w stolicy Tunezji - Tunisie.
rozwiń zwiń