X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fotoradar zrobi ci zdjęcie? Teraz je zobaczysz!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 12:12
Minister transportu poinformował, że trwają prace nad systemem, umożliwiającym obejrzenie zdjęć z fotoradarów w internecie.
Fotoradar
FotoradarFoto: Cezary Piwowarski/Wikimedia Commons/lic. CC 3.0

- Będzie specjalny serwis internetowy CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym ), który obsługuje całość tego systemu i on jest w Inspekcji Transportu Drogowego - mówił w TVP Info Sławomir Nowak. Minister powiedział, że pomysł na taki system pojawił się, żeby skończyć dyskusję nad tym, że nie ma dostępu do zdjęcia.

Portal związany jest z planami rządu dotyczącymi zmian w prawie. Kilka tygodni temu ministrowie transportu Sławomir Nowak i spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zaprezentowali projekt Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Projekt, który jest elementem zapowiadanych przez rząd zmian zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach, zakłada m.in. odbieranie prawa jazdy za podwójne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, rozmieszczenie 160 kolejnych fotoradarów, zakup nowych radiowozów z wideorejestratorami oraz zapewnienie większej liczby policjantów na drogach.

Proponowane przez rząd rozwiązania wywołały sprzeciw części opozycji. PiS przygotowało projekt, zgodnie z którym fotoradary mogłyby być instalowane jedynie w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Solidarna Polska złożyła natomiast projekt, który zakłada ograniczenie liczby fotoradarów o ok. 80 proc.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

PAP/aj

Czytaj także

Radiowozy GITD zastępują stacjonarne fotoradary

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 07:55
Nieoznakowane auta Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego przejeżdżają dziennie średnio tylko ponad 80 km. Co oznacza, że pracują głównie stojąc na poboczu - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jakieś 50 procent kierowców łamie w Polsce przepisy"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 10:13
Fotoradary znacznie poprawiają bezpieczeństwo na drogach - twierdzi prof. Raymond Franklin Soames Job, jeden z doradców twórców będącego właśnie w fazie konsultacji programu mającego poprawić sytuację na polskich drogach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowak zapewnia: pieniądze z fotoradarów na drogi

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 14:00
- Dochody z mandatów ze zdjęć zasilą Krajowy Fundusz Drogowy - zapowiedział minister transportu Sławomir Nowak.
rozwiń zwiń