X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tusk popiera komisję ds. katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 16:06
- Komisja Macieja Laska w sprawie katastrofy smoleńskiej może liczyć na poparcie premiera - taką deklarację złożył Donald Tusk na konferencji prasowej.
Premier Donald Tusk
Premier Donald TuskFoto: PAP/EPA/Tomasz Gzell

Zastrzegł przy tym, że "nie będzie to komisja rządowa". Przyznał równocześnie, że celem tej komisji będzie wyjaśnianie opinii publicznej, absurdalnych, zdaniem Tuska, hipotez na temat przyczyn katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem, "stawianych przez osoby, które kwestionują ustalenia tzw. komisji Millera".

"Uważam, że to jest obowiązek tych wszystkich, którzy badali tę kwestię, aby Polakom cierpliwie każdego dnia tłumaczyć, szczególnie w tych najbardziej radykalnych przypadkach, absurdalność niektórych zarzutów czy fantasmagorii i dlatego w takim sensie organizacyjnym ten zespół będzie mógł (na poparcie red.) liczyć" - powiedział premier.

Komisja, która będzie analizowała i weryfikowała pojawiające się hipotezy na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej, może rozpocząć prace jeszcze w tym miesiącu. Formalnir inicjatorem jej powołania jest Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i członek komisji Jerzego Millera Maciej Lasek. W skład komisji wejdą specjaliści od wypadków lotniczych. Komisja czeka na opinię prawników, którzy mają zatwierdzić tryb jej działania oraz zezwolić na dostęp do dokumentów.

Zobacz serwis specjalny - Smoleńsk 2010>>>

 

Czytaj także

Eksperci zgodni: rosyjscy kontrolerzy się pogubili

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 16:22
Eksperci do spraw lotnictwa zgodnie uważają, że kontrolerzy z wieży w Smoleńsku działali pod dużą presją przełożonych, a na wieży panowało zamieszanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokurator odsunięty od śledztwa smoleńskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 06:55
Marek Pasionek został nieoficjalnie poinformowany, że decyzja związana jest z jego „kontaktami z przedstawicielami obcych państw" - pisze "Rzeczpospolita.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biała księga to kłamstwa, bzdury i manipulacje"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 16:11
Szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich zarzucił Antoniemu Macierewiczowi manipulowanie faktami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Generał poza kokpitem? Klich przeprasza Ewę Błasik

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 08:04
Dowody polskich śledczych obaliły tezy byłego akredytowanego przy MAK Edmunda Klicha, zgodnie z którymi gen. Andrzej Błasik był w kokpicie i wywierał presję na załogę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smoleńskie ekspertyzy: przeprosiny premiera?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 09:00
Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że nowe ekspertyzy rozmów z Tu-154M nie są powodem do powołania kolejnej komisji ds. katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Eksperci mogą się mylić ws. katastrofy Tu 154"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 15:12
Ja nie twierdzę, że ktokolwiek stara się kłamać (...).Uważam tylko, że powinniśmy wysłuchać wszystkich stron - powiedział dr Wiesław Binienda z uniwersytetu w Akron w USA, który twierdzi, że Tu-154M nie mógł stracić skrzydła po zderzeniu z brzozą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kleiber: niektóre wątki Smoleńska można wyjaśnić

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 07:30
Zdaniem prof. Michała Kleibera z PAN liczba osób, które "wątpią" jest coraz większa i będzie rosła jeśli nie podejmiemy decyzji, że "wyjaśnimy sprawę katastrofy smoleńskiej do końca".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz: nie wierzę w kompetencje zespołu Laska

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 14:10
PiS Antonii Macierewicz, szef sejmowego zespołu wyjaśniającego okoliczności katastrofy smoleńskiej przypomina, że Maciej Lasek brał już udział w pracach jednej komisji, która popełniła szereg błędów.
rozwiń zwiń