X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy rok, nowa lista refundacyjna

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 07:37
Nowoczesne leki na padaczkę, stwardnienie rozsiane, łuszczycę oraz genetyczną chorobę Huntingtona znalazły się na nowej liście refundacyjnej.
Audio
Nowy rok, nowa lista refundacyjna
Foto: Glow Images/East News

Pierwszego stycznia wchodzi w życie zmieniające spis leków obwieszczenie ministra zdrowia. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz poinformował, że do listy dopisano 71 nowych preparatów.

Zmiany umożliwią nowoczesne podejście do leczenia padaczki, ponieważ pacjenci otrzymają dostęp do terapii we wcześniejszej fazie choroby niż obecnie. W ramach programu lekowego refundowany będzie też lek używany w ciężkiej postaci łuszczycy. Jest też nowa substancja czynna stosowana w leczeniu genetycznej choroby ośrodkowego układu nerwowego Pląsawicy Huntingtona.

Na liście znalazł się także kolejny preparat na stwardnienie rozsiane, na które cierpi w Polsce około 35 tysięcy osób. Refundowane będą dwa nowoczesne leki biologiczne na reumatoidalne zapalenie stawów. Zmieniono też formułę leczenia nadciśnienia płucnego oraz szpiczaka. Arłukowicz zaznaczył, że zmiany te uproszczą pacjentom dostęp do terapii.

Mimo zapewnień resortu na liście nie znalazły się preparaty stosowane w leczeniu czerniaka i leki inkretynowe na cukrzycę.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Czytaj także

Nowa lista leków: niektóre tańsze, inne droższe

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 15:26
Leki na padaczkę, stwardnienie rozsiane i Pląsawicę Huntingtona znajdą się na nowej liście refundowanych medykamentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsultanta odwołali a nieprawidowości nie było

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 17:02
Kontrola ministerstwa zdrowia nie wykazała nieprawidłowości w działalności Banku Tkanek Oka w Warszawie, kiedy kierował nim profesor Jerzy Szaflik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótsze kolejki? Minister: będzie lepiej!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 09:10
- Od 1 stycznia ruszy elektroniczny system rejestracji pacjentów - zapewnił na antenie radiowej Jedynki Bartosz Arłukowicz.
rozwiń zwiń