X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grad pocisków spada na Izrael. Dosięgły Tel-Awiwu

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 13:38
Po raz drugi od 21 lat syreny alarmowe zawyły w Tel-Awiwie. Do eksplozji palestyńskiej rakiety doszło na przedmieściach, nikomu nic się nie stało.
Grad pocisków spada na Izrael. Dosięgły Tel-Awiwu
Foto: PAP/EPA/ALI ALI

W czwartek na Tel-Awiw, od Strefy Gazy odległy o 70 kilometrów, spadły pierwsze pociski od 21 lat. Wówczas, podczas wojny w Zatoce, Saddam Husajn kazał odpalić setki rakiet Scud na Izrael. Jeden pocisk spadł do morza, drugi uderzył na terenach niezabudowanych nie powodując ofiar, ani zniszczeń.

W piątek po południu syreny zawyły znów. Tym razem rakieta trafiła w budynek mieszkalny, którego mieszkańcy zdążyli ewakuować się do schronu.

Miasto w odpowiedzi na ten atak nakazało otworzenie wszystkich dostępnych schronów.

Ostrzał rakietowy Izraela trwa nieprzerwanie, pomimo ogłoszonego na czas wizyty egipskiego premiera w Strefie Gazy zawieszenia broni. Tylko w piątek przed południem na Izrael spadło blisko 100 pocisków; kilkanaście osób zostało rannych, choć większość rakiet nie spodowała poważnych szkód. Izrael ma najdoskonalszy na świecie system obrony przeciwlotniczej, oraz działający w całym kraju system wykrywania rakiet i ewakuacji mieszkańców. W całym kraju pod budynkami znajdują się schrony przeciwrakietowe.

W piątek prezydent Egiptu określił to, co dzieje się w Strefie Gazy, mianem agresji Izraela "przeciwko ludzkości" i zapewnił, że "rewolucyjny Egipt nie pozostawi Gazy samej", oraz "zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby powstrzymać agresję Izraela".

Izraelska armia rozpoczęła swoje ataki w środę, jak twierdzi, w odpowiedzi na nasilający się w ostatnich tygodniach ostrzał rakietowy terytorium Izraela ze Strefy Gazy.

Tu zobacz więcej>>>

Zobacz więcej na temat: Egipt Izrael Tel-Awiw

Czytaj także

Premier Egiptu: Izrael agresorem. Świat musi zareagować

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 11:07
Z powodu wizyty premiera Egiptu w Strefie Gazy Izrael wstrzymał ataki na Strefę Gazy. Rakiety wciąż jednak spadają na terytorium Izraela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IDF i Hamas toczą wojnę na Twitterze

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 08:52
Izraelska armia i palestyńska organizacja terrorystyczna utworzyły nowy front walki propagandowej - obie strony konfliktu prowadzą relację na żywo na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyplomacja UE: Izrael ma prawo bronić mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 09:06
Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, podobnie jak wcześniej m.in. Polska, Wielka Brytania i USA, wsparła izraelskie operacje odwetowe w Strefie Gazy.
rozwiń zwiń