X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

SP chce międzynarodowej komisji ws. Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 11:10
Szef ugrupowania chce, by wniosek w tej sprawie zaopiniowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Zbigniew Ziobro udał się dziś na posiedzenie tego gremium.
Audio
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC

Przed jego rozpoczęciem mówił, że RBN jest najwłaściwszym miejscem do zaopiniowania takiego wniosku. Jak tłumaczył, niewyjaśniona do końca katastrofa smoleńska przyczynia się do większych konfliktów społeczeństwie. A to zagraża bezpieczeństwu państwa i wizerunkowi Polski za granicą.
Solidarna Polska chce, by sprawą zajęli się bezstronni eksperci, a nie politycy. Dlatego w skład komisji ma wchodzić "czynnik międzynarodowy", na jej czele ma stanąć szef Polskiej Akademii Nauk, a jej członkami będą też szefowie Polskiej Akademii Umiejętności, Najwyższej Izby Kontroli czy Rzecznik Praw Obywatelskich.
Zdaniem Zbigniewa Ziobry, prace takiej komisji nie będą przeszkodą dla śledztwa prokuratury, a wręcz przyczynią się do współdziałania obu instytucji. Lider Solidarnej Polski wskazał, że już teraz dostep do materiałów jest szeroki. Mają go między innymi wszyscy pełnomocnicy ofiar katastrofy i pokrzywdzeni. Część materiałów jest ogólnodostępnych, bo prokuratura opiera się częściowo na pracach komisji Millera.
Za powołaniem międzynarodowej komisji opowiedzieli się też członkowie parlamentarnego zespołu PiS do zbadania katastrofy.

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Czytaj także

"Póki nie poznamy prawdy nie będzie ciszy nad trumnami"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 20:30
Powołania komisji obywatelskiej oraz publikacji dwóch białych ksiąg dot. katastrofy smoleńskiej - domagał się Ludwik Dorn (SP) podczas debaty w Sejmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwaśniewski za międzynarodową komisją smoleńską

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 14:03
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że w międzynarodowa komisja wiele wniosłaby do debaty publicznej w kwestii katastrofy. W jego koncepcji postanowienia tej komisji nie powinny mieć mocy prawnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz: był trotyl na wraku samolotu prezydenckiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 14:20
Szef sejmowej komisji ds. katastrofy smoleńskiej nie chciał podać szczegółów, powiedział tylko, że jest to wiedza niezależna od redakcji "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch Palikota chce komisji ws. katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 15:02
Rzecznik partii Andrzej Rozenek zaznaczył, że na razie nie wiadomo, czy miałaby być to komisja składająca się z niezależnych ekspertów, czy powołana na wniosek prokuratury.
rozwiń zwiń