X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Klich krytykuje: w ogóle nie badano wraku

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 13:16
Były akredytowany przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym uważa, że polska komisja badająca katastrofę smoleńską nie dopełniła swoich obowiązków.
Edmund Klich
Edmund KlichFoto: Paweł Kralewski/Wikipedia

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

- O ile mi wiadomo, to w ogóle nie badano wraku, a jeżeli badano, to zbyt pobieżnie, bo nie wykryto żadnych śladów materiałów wybuchowych - powiedział płk Edmund Klich. - Komisja Millera, mając pełen dostęp do wraku, prawdopodobnie nie zbadała go - stąd wychodzą kolejne sensacje. Uważam, że pod tym względem nie dopełniono obowiązków - podkreślił.

Według wtorkowej "Rzeczpospolitej" polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych. Natomiast tzw. komisja Millera, która badała katastrofę, w opublikowanym w lipcu 2011 r. raporcie napisała, że we wraku samolotu nie stwierdzono śladów detonacji materiałów wybuchowych ani paliwa lotniczego.

E. Klich powiedział PAP, że informacje "Rz" całkowicie go zaskoczyły. Zwrócił uwagę, że Rosjanie nie blokowali ekspertom prokuratury dostępu do wraku. - Czy komisja Millera nie mogła zbadać wraku? Myślę, że mogła to zrobić, tak samo jak prokuratorzy - ocenił.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

PAP/aj

Czytaj także

Trotyl na ciałach ofiar? "Należy, to sprawdzić"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 11:45
Burza po ujawnieniu przez "Rzeczpospolitą" informacji o śladach materiałów wybuchowych we wraku rządowego tupolewa pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert komisji Millera: musimy wznowić prace!

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 11:55
- Komisja badająca katastrofę smoleńską powinna albo wznowić prace, albo należy powołać nową komisję - uważa prof. Marek Żylicz, były członek komisji Millera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trotyl na wraku? Kaczyński: są ślady wybuchu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 12:16
Prezes PiS chce, aby sprawą informacji "Rzeczpospolitej" o śladach materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M w Smoleńsku, zajął się Sejm.
rozwiń zwiń