X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afryka: przejęto dziesiątki milionów podrabianych leków

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 19:41
Informację podał na konferencji prasowej w Paryżu Christophe Zimmermann odpowiedzialny w Światowej Organizacji Ceł za zwalczanie podróbek.
Audio
Logo Światowej Organizacji Ceł
Logo Światowej Organizacji CełFoto: Sugogo/Wikimedia Commons

Takie akcje mają być w ciągu pół roku przeprowadzane jeszcze dwukrotnie. Operacja nie miała precedensu. Celnicy znaleźli 82 miliony podrobionych antybiotyków, lekarstw przeciwmalarycznych, ale także środków antykoncepcyjnych.

Zimmermann podkreślił, że to największa tego typu operacja, jaką kiedykolwiek przeprowadzono. Celnicy dokonali przeszukań w 16 portach afrykańskich w zachodniej części kontynentu. Większość podróbek pochodziła z Chin - reszta z Bliskiego Wschodu, przede wszystkim z Dubaju. Wartość przechwyconych medykamentów oceniono na 40 milionów dolarów.
W Afryce sprawa podrobionych leków staje się palącym problemem. Z jednej strony ich dawki mogą nie wystarczyć do zwalczania chorób i ich zapobiegania, z drugiej mogą one być po prostu trucizną zagrażającą zdrowiu i życiu osób je przyjmujących. W Togo natrafiono na leki, które powinno się przechowywać w temperaturze maksimum czterech stopni, w przewożonych kontenerach substancje niemal się gotowały pod afrykańskim słońcem.

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

sg

Czytaj także

Eksperci ostrzegają: HIV uodparnia się na leki

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:42
W Afryce rozprzestrzenia się szczep wirusa oporny na medykamenty. Wskazują na to wyniki badań opublikowane w medycznym tygodniku ''Lancet''.
rozwiń zwiń