X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grecja dostanie dwa lata na reformy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 10:58
Niemiecki dziennik „Süddeutsche Zeitung” napisał, że rząd w Atenach otrzyma więcej czasu na wdrożenie reform budżetowych, mających wyprowadzić kraj z kryzysu. Premier Antonis Samaras oczekuje zarazem na kolejny zastrzyk gotówki z programu ratunkowego.
Premier Grecji Antonis Samaras
Premier Grecji Antonis SamarasFoto: PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU

Projekt porozumienia Grecji z wierzycielami nazwany „Memorandum of Understanding” („Memorandum Zrozumienia”) zakłada, że deficyt musi zostać zredukowany poniżej unijnego pułapu 3 procent PKB dopiero w 2016 r., a nie – jak dotąd ustalano – do 2014 r.

- Przedłużone zostaną również terminy wdrożenia reform rynku pracy i sektora energetycznego oraz prywatyzacji państwowych zakładów i sprzedaży gruntów – czytamy w dzienniku.

Wierzyciele poszli Grecji na rękę

Z szacunków Aten wynika, że do 2015 roku dochody z prywatyzacji wyniosą 8,8 mld euro, zamiast zakładanych dotąd 19 mld. Nie wiadomo jeszcze, jak rząd zamierza sobie poradzić z luką finansową w latach 2013 i 2014, która powstanie w skutek ustępstw wobec Grecji. Süddeutsche Zeitung podaje, że do załatania dziury  potrzeba będzie dodatkowych 18 mld euro.

- Partnerzy w strefie euro zdecydowali się jednak na ustępstwa, bo Grecja jak na razie dzielnie wdraża obiecane reformy, zaś nowe problemy finansowe są konsekwencją nie tyle błędów politycznych, co głębokiej recesji w tym kraju, której nie spodziewały się nawet państwa-wierzyciele. Poza tym rzeczywiste wyrzucenie Grecji ze strefy euro byłoby - zdaniem kanclerz Niemiec Angeli Merkel i wielu innych szefów rządów w UE - zbyt ryzykowne – pisze gazeta.

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble przyznał, że lepiej dać Grecji więcej czasu na reformy. Podobne stanowisko wyraził Horst Seehofer, szef bawarskiej CSU – dotąd bardzo krytyczny w sprawie ustępstw wobec zagrożonej plajtą Grecji.

Premier Samaras liczy jednocześnie na pozytywną decyzję w sprawie przyznania kolejnej raty z programu ratunkowego w wysokości 31,5 mld euro. O przyznaniu pomocy decydują inspektorzy "trojki" - Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Samaras zasygnalizował, że 16 listopada grecka kasa będzie pusta, jeśli nie wpłynie do niej kolejna transza z programu pomocowego.

łu

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Grecji panika, czy to początek końca?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 14:48
W Grecji rozpoczęło się już niekontrolowane wyjście ze strefy euro - ostrzega Ryszard Petru przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecja bliska bankructwa. Prasa bije na alarm

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 14:51
Dziura w budżecie Grecji może być nawet dwukrotnie większa niż dotychczas sądzono - donosi niemiecki tygodnik "Der Spiegel" i podaje, że rządowi w Atenach brakuje 20 miliardów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Państwo powinno pomóc sektorowi budowlanemu"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 10:30
Jego upadek negatywnie odbije się na inwestycjach infrastrukturalnych, współfinansowanych przez Unię Europejską. Nawet jeśli będzie ich mniej w 2013 roku to, i tak w perspektywie ostatnich 50 lat, wciąż czekają nasz kraj wielkie zmiany. Szkoda, żeby wszystkie inwestycje były realizowane przez firmy amerykańskie czy zachodnioeuropejskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez zastrzyku - bankructwo. Trojka w Grecji

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 10:00
Międzynarodowi eksperci sprawdzą, czy Grecja wprowadza oszczędności zgodnie z planem w zamian za finansowe wsparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel jedzie do Aten. Ściągają policję z całego kraju

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 20:17
Nad bezpieczeństwem niemieckiej kanclerz, która we wtorek przyleci do Aten, ma czuwać 7 tysięcy policjantów.
rozwiń zwiń