more_horiz
Wiadomości

Zgromadzenie powyżej 20 osób? Nie w Kuwejcie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 12:16
Rząd uprawnił policję do zapobiegania i rozpraszania takich demonstracji.
Dżabir Al-Sabah
Dżabir Al-SabahFoto: Flickr/CC-BY 2.0/Mariam Kuwait

To kolejny krok w konfrontacji władz Kuwejtu z opozycją przed wyborami do parlamentu zaplanowanymi na 1 grudnia.

- Obywatelom nie wolno organizować zgromadzeń ponad 20 osób na drogach lub w miejscach publicznych bez uzyskania zezwolenia od lokalnego gubernatora. Policja jest uprawniona do zapobiegania jakimkolwiek niedozwolonym zgromadzeniom oraz ich rozpraszania - głosi oświadczenie rządu.

Opozycja postanowiła zbojkotować nowelizację ordynacji wyborczej uchwaloną przez emira Dżabira Al-Sabaha. Zmiany znacząco ograniczają szanse kandydatów nie popierających rządu.

W stolicy Kuwejtu policja przeciwko demonstrantom użyła gazu łzawiącego i granatów ogłuszających. Co najmniej 29 osób odniosło obrażenia, a ponad 15 zostało aresztowanych.

Według Reutersa, Kuwejt uniknął wewnętrznych wstrząsów w ramach arabskiej wiosny dzięki modelowi państwa i naftowemu bogactwu, ale rządząca rodzina Sabah stanęła przed obliczem utraty autorytetu. 83-letni władca rozwiązał 7 października skonfliktowany z państwowym estabilishmentem parlament. To szósty taki akt w przeciągu ostatnich siedmiu lat.

łu

Zobacz więcej na temat: demonstracje kandydaci Kuwejt
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka: na Białorusi każdy może mówić co chce, w domu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 15:38
Aleksander Łukaszenka stwierdził, że trzeba wprowadzić dyscyplinę w pracy - jak w ZSRR za Andropowa. A po pracy - zaznaczył - każdy ma prawo mówić w domu, co chce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuwait Energy sprawdzi nasze zasoby gazu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 08:34
Sara Akbar, współzałożycielka i szefowa Kuwait Energy Company zapowiedziała, że jej firma ustali, czy nasz kraj ma interesujące złoża błękitnego paliwa - informuje "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Wenezueli: Chavez kontra Capriles

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 09:00
Wenezuelczycy wybiorą w niedzielę prezydenta. Konkurentem dotychczasowego, autorytarnego przywódcy, socjalisty Hugo Chaveza jest centrowy lider opozycji Henrique Capriles.
rozwiń zwiń