more_horiz
Wiadomości

Skandal w Hiszpanii. Zięć króla przywłaszczył 6 mln euro?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 13:05
Iniaki Urdangarin, książę Palma de Mallorca, jest podejrzewany o defraudację publicznych funduszy.
Audio
Iniaki Urdangarin
Iniaki UrdangarinFoto: Flickr/CC-BY 2.0/Antonio Zugaldia

Hiszpańska opinia publiczna przypomniała o nieuczciwym członku rodziny królewskiej. W poniedziałek w Barcelonie wznowiono jego proces. Przesłuchanych ma być 58 świadków.

Przesłuchania już się rozpoczęły i mają potrwać do późnych godzin nocnych. Proces prowadzi sędzia Jose Castro. Przed sądem odpowiadać będą osoby związane z Noos – firmą Urdangarina. Wśród nich są przedsiębiorcy, urzędnicy, przedstawiciele mediów a nawet deputowani. Przedsiębiorstwo miało być prykrywką do prowadzenia nielegalnych interesów.

- To jest sprawa jedyna w swoim rodzaju. Nie można prównać jej z żadną inną w całej historii hiszpańskiego prawodawstwa. Wierzę, że mój klient szybko zostanie oczyszczony z podejrzeń – zapewniał Mario Pascual Vives, adwokat księcia.

Tak się najprawdopodobniej nie stanie. Dowodów sędziemu dostarczył m.in. były wspólnik i współoskarżony w sprawie, Diego Torres. Nieoficjalnie mówi się, że kaucja wyniesie co najmniej 6 mln euro.

łu

Zobacz więcej na temat: Barcelona firma Hiszpania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hiszpański książę przed sądem. Ukradł 6 mln euro?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 11:24
Mąż księżniczki Krystyny, książę Palmy Iniaki Urdangarin został oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy z dotacji publicznych. To pierwszy taki wypadek w historii.
rozwiń zwiń