X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Bargiel rozpoczął atak na Lhotse. Będzie rekord?!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 20:40
Polak chce zdobyć szczyt ośmiotysięcznika w 16 godzin.
Andrzej Bargiel rozpoczął atak na Lhotse. Będzie rekord?
Foto: youtube.com

Atak na szczyt rozpoczął się  o 20.15 czasu nepalskiego. Andrzej Bargiel wystartował z bazy wyprawy.  Niestety niewiele wiadomo jakie panują wyżej warunki pogodowe, tzn. czy jest i jak silny wiatr... Pierwszą próbę ataku odwołano właśnie ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Wiatr w porywach osiągał 80 km/h. Tym razem z bazy jednak ani widocznych, ani akustycznych śladów wiatru nie zaobserwowano... Jako zabezpieczenie Andrzeja 4 godziny przed nim wyruszył w górę Tensing Sherpa.

31 sierpnia 2012 ruszyła wyprawa unifikacyjna Polskiego Związku Alpinizmu w ramach programu sportowego Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015, której celem jest zdobycie ośmiotysięcznika Lhotse  bez użycia tlenu. Wyprawa odbywa się w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego.

Lhotse (8516 m n..m.) to ośmiotysięcznik w środkowej części Himalajów Wysokich, na granicy Nepalu i Chin, wierzchołek niższy – Lhotse Shar liczy 8383 m n.p.m. Lhotse – z języka tybetańskiego znaczy dosłownie "Południowy Szczyt". Dotychczasowy rekord wejścia na Lhotse to blisko 24 godziny.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

facebook.com, gs

Czytaj także

Siedemnastolatek zdobył swój drugi ośmiotysięcznik. Teraz pora na biegun

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 05:53
Arjun Vajpai, uczeń z Delhi wszedł na czwarty wierzchołek ziemi Lhotse. W maju ubiegłego roku ten sam siedemnastolatek z Indii zdobył najwyższą górę świata Mount Everest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baranowska zdobyła czwarty szczyt świata - Lhotse

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 12:52
To ósmy ośmiotysięcznik zdobyty przez 26-letnią Polkę. Prowadzona w ciężkich warunkach pogodowych wyprawa była dedykowała Jerzemu Kukuczce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak bije rekord świata, a śnieg mu sprzyja

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 20:12
Andrzej Bargiel chce najszybciej na świecie wejść na czwarty szczyt Ziemi Lhotse. – Śnieg jest twardy jak beton, więc pogoda póki co mu sprzyja – mówi kierownik wyprawy Artur Hajzer.
rozwiń zwiń