X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Małgorzata Wassermann: błąd czy celowe działanie?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 08:34
- Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to postępowanie zostanie zakończone bez przeprowadzenia sekcji zwłok wszystkich ofiar - mówi mecenas Małgorzata Wassermann w "Naszym Dzienniku".
Wrak TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku
Wrak TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 rokuFoto: Włodzmierz Pac, Polskie Radio

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

Córka ministra Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej podkreśla, że w każdym postępowaniu, w którym są ofiary, przeprowadza się takie badania. Mecenas Małgorzata Wassermann wymienia szereg innych zaniechań w trakcie badania przyczyn katastrofy - według niej prokuratura nie dokonała na przykład wnikliwych oględzin miejsca zdarzenia, nie pobrała też próbek gleby, samolotu i ciał do badań.

Jak mówi córka Zbigniewa Wassermanna "Naszemu Dziennikowi", trudno jej wierzyć w to, że prowadzący śledztwo w obliczu takiej katastrofy zapomnieli o elementarnej wiedzy na temat sposobu postępowania przy badaniu wypadku. Stąd też jej zdaniem można zadawać sobie pytanie, czy wybrano osoby, które miały pierwszy raz do czynienia z takim postępowaniem, czy też były to działania celowe.

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M, którym polska delegacja udawała się do Katynia na uroczystości związane z 70. rocznicą zamordowania tam polskich oficerów przez radzieckie NKWD. W katastrofie, do której doszło w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

IAR/aj

Czytaj także

Zamieniono ciała ofiar katastrofy smoleńskiej?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 08:40
W środę we wrocławskim zakładzie medycyny sądowej przeprowadzono sekcję jednej z ekshumowanych na początku tygodnia kobiet
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna sekcja ofiary katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 10:55
We Wrocławiu rozpoczęła się sekcja ciała, które ekshumowano we wtorek na stołecznych Starych Powązkach. Być może będzie to ciało Anny Walentynowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityczna gra? Ekshumacje ofiar Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 19:26
- Ten tydzień udowodnił, że jest kilku polityków, którzy chcą grać tą tragedią - mówił w Jedynce Dariusz Joński, rzecznik SLD.
rozwiń zwiń