X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamieniono ciała ofiar katastrofy smoleńskiej?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 08:40
W środę we wrocławskim zakładzie medycyny sądowej przeprowadzono sekcję jednej z ekshumowanych na początku tygodnia kobiet
Audio
Mec. Stefan Hambur (P), Janusz Walentynowicz (L) i Piotr Walentynowicz (C)
Mec. Stefan Hambur (P), Janusz Walentynowicz (L) i Piotr Walentynowicz (C)Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

Badania obserwuje rodzina Anny Walentynowicz. Syn i wnuk są pewni, że w Gdańsku pochowano inną osobę. Piotr Walentynowicz powiedział Sylwii Jurgiel z Radia Wrocław, że nie może zdradzić nic więcej. - Mamy świadomość, że w tej chwili tam leży obca osoba dla nas i nie możemy ujawniać szczegółów nie naszej rodziny. Gdyby to dotyczyło babci, to byśmy powiedzieli po czym poznaliśmy, że to babcia, ale jeśli mówimy o obcej osobie no to nie możemy, to kwestia moralności, zasad - podkreślił Piotr Walentynowicz.

Pełnomocnik rodziny Anny Walentynowicz, Stefan Hambura podkreślał, że czeka teraz na reakcje przedstawicieli rządu. - Przedstawiciele rządu mówili, że wszystko jest w porządku, kopali dwa metry w dół. To właśnie są wyniki takiego zachowania. Należałoby teraz spytać przedstawicieli rządu dlaczego tak się stało. Pytać o konsekwencje, bo do tej pory jej nie ma - uważa Stefan Hambura.

Na wtorek zaplanowano sekcję drugiej z  ekshumowanych ofiar. Badania DNA obu ciał potrwają co najmniej tydzień.

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M, którym polska delegacja udawała się do Katynia na uroczystości związane z 70. rocznicą zamordowania tam polskich oficerów przez radzieckie NKWD. W katastrofie, do której doszło w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

Radio Wrocław/aj

Czytaj także

Naczelna Prokuratura Wojskowa: są wątpliwości co do tożsamości pochowanych

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 23:55
Pułkownik Ireneusz Szeląg z Naczelnej Prokuratury Wojskowej poinformował, że odbędą się jeszcze ekshumacje dwóch kolejnych par ofiar katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie przyszłyśmy na cmentarz, by robić zadymę”

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 15:00
Byłam świadkiem, jak rodzina Anny Walentynowicz trzy godziny czekała na Sanepid i rozpoczęcie ekshumacji - mówiła posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Walentynowicz: to nie jest ciało mojej matki

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 17:54
W trumnie, w której miała być pochowana śp. Anna Walentynowicz, znajdowało się ciało innej osoby - twierdzi rodzina tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej działaczki Solidarności.
rozwiń zwiń