X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protestują w obronie Kory: Kutz, Szczuka, Krauze...

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 15:02
Ruch Kobiet przedstawił protest w obronie Kory, oskarżonej o posiadanie marihuany. Pod protestem podpisało się kilkadziesiąt osób publicznych.
Audio
Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, podczas konferencji prasowej nt. listu osób publicznych z poparciem dla Kory
Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, podczas konferencji prasowej nt. listu osób publicznych z poparciem dla KoryFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

- Protest dotyczy postawienia zarzutów karnych Korze za posiadanie na własny użytek pewnej ilości marihuany. Sprawa Kory pokazuje jak w soczewce absurd prawa karnego i ustawy narkotykowej, która prowadzi do tego, że osobom za posiadanie na własny użytek niewielkiej ilości marihuany można nie tylko postawić zarzuty karne, ale można wsadzić (je) do więzienia nawet do 3 lat - powiedziała posłanka Ruchu Palikota, Wanda Nowicka, na konferencji prasowej w Sejmie.

Podkreśliła, że pod przygotowanym przez Ruch Kobiet protestem podpisało się kilkadziesiąt osób publicznych, m.in. Kinga Dunin, Manuela Gretkowska, Krzysztof Krauze, Kazimierz Kutz, Janusz Palikot, Sławomir Sierakowski, Kazimiera Szczuka czy Magdalena Środa.
"Żądamy zmian prawa w kierunku dekryminalizacji i depenalizacji - za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Dla Kory, Jasia, Staszka, Basi i tysięcy innych. Kora dla kilku pokoleń Polek i Polaków jest symbolem wolności, barwnym ptakiem muzyki. Nie wolno jej zamykać w klatce, kolorowe ptaki w klatkach giną!" - napisano w proteście.

Posłanka RP podkreśliła, że w proteście Ruchu Kobiet nie chodzi wyłącznie o Korę, ale o "tych wszystkich anonimowych, często młodych ludzi, którzy są wsadzani do więzienia i mają już właściwie całe życie zdeterminowane wyrokiem, jeśli do tego dojdzie".

2,83 g marihuany

Jeszcze we wrześniu może zakończyć się śledztwo w sprawie przesyłki z marihuaną zaadresowanej m.in. na.... psa Kory. Sprawę prowadzą celnicy, a nadzoruje mokotowska prokuratura.

To właśnie od przesyłki znalezionej 10 czerwca przez celników wszystko się zaczęło. W nadanej w Stanach Zjednoczonych i adresowanej na partnera wokalistki Kamila Sipowicza oraz jej psa Ramonę paczce znajdowało się 66 g suszu. Sama artystka, podczas przeszukania w jej domu, wydała policjantom 2,83 g marihuany.

W myśl ustawy antynarkotykowej za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia, ale w przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Gdyby udowodniono komuś posiadanie znacznej ilości narkotyków, groziłoby mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

PAP, mr

Czytaj także

Zbigniew Ziobro napisał list do Kory

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 18:18
Lider SP Zbigniew Ziobro w liście do znanej wokalistki Kory zaapelował, by przestała brać udział w akcji promowania narkotyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziobro chce się promować na plecach Kory"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 19:13
Według lidera Solidarnej Polski popularna artystka promuje narkotyki w Polsce. Na jego list do Olgi Jackowskiej zareagowała menadżerka piosenkarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowicka: do więzienia nie trafiają wielcy dilerzy

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 14:13
Zdaniem posłanki Ruchu Palikota Wandy Nowickiej najczęściej karani są młodzi ludzie, "którzy nie szkodząc nikomu, chcą korzystać ze swojej wolności".
rozwiń zwiń