X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybuch w Elektrowni Turów. Cztery osoby są ranne

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 23:14
Dwadzieścia jednostek straży pożarnej walczy z pożarem jednego z bloków energetycznych w Elektrowni Turów w Bogatyni (dolnośląskie). Przyczyna pożaru to wybuch pyłu węglowego.
Audio
  • Rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej, starszy kapitan Krzysztof Gielsa (IAR)
Wybuch w Elektrowni Turów. Cztery osoby są ranne
Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Do eksplozji doszło w bloku energetycznym nr 1, który był wyłączony z powodu trwającego remontu. Ogień rozprzestrzenił się na dach sąsiedniego bloku energetycznego.

Wyłączone zostały bloki energetyczne nr 2, 3 i 4. Pozostałe cztery pracują normalnie. Obecnie trwa gaszenie pożaru i mamy informację, że został on już częściowo opanowany, nie rozprzestrzenia się na sąsiednie budynki. Na miejsce dojeżdżają kolejne jednostki strażt pożarnej ze specjalistycznym sprzętem, w tym z podnośnikami.

- W wyniku wybuchu ranne zostały cztery osoby, wszystkie zostały przewiezione do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - powiedział PAP rzecznik zgorzeleckiej policji Antoni Owsiak.

Elektrownia Turów to jedna z największych elektrowni cieplnych w kraju. Wytwarza jedną dwunastą energii elektrycznej zużywanej w Polsce. W przeszłości w Elektrowni Turów doszło do dwóch poważnych awarii. W 1987 roku zawaliła się chłodnia kominowa. W 1998 roku wybuchł groźny pożar. 7 lat temu Elektrownia Turów przeszła gruntowną modernizację i obecnie jest jedną z najnowocześniejszych elektrowni cieplnych w Europie Środkowej.