X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Niemcy mogły zapobiec masakrze na Igrzyskach w 1972”

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 11:08
Taką sensacyjną informację podaje „Der Spiegel” 40 lat po ataku na izraelskich sportowców, w którym zginęło 11 z nich.
Terrorysta podczas zamachu  w czasie Igrzysk Olimpijskich w Monachium 1972. Zamach przeprowadziła grupa Czarny Wrzesień, jednym z jej przywódców był Abu Daoud, który wielokrotnie bywał w Polsce i miał szerokie kontakty ze służbami PRL.
Terrorysta podczas zamachu w czasie Igrzysk Olimpijskich w Monachium 1972. Zamach przeprowadziła grupa Czarny Wrzesień, jednym z jej przywódców był Abu Daoud, który wielokrotnie bywał w Polsce i miał szerokie kontakty ze służbami PRL.Foto: Russell McPhedran/Wikimedia Commons

Według „Spiegla” niemiecki rząd został ostrzeżony kilka tygodni przed atakiem. Niemiecki wywiad i służby dyplomatyczne miały otrzymać informację od źródła w Bejrucie, które wiedziało o planach palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień. Na kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk wiadomość taką podała jedna z włoskich gazet.

Jak pisze „Spiegel” pomimo informacji o zagrożeniu niemiecki rząd nie podjął żadnych kroków, żeby nie dopuścić do zamachu i gdy terroryści wtargnęli do kwater izraelskich sportowców nie spotkali nikogo, kto stawiłby im opór, żadnej ochrony.

Niemiecka gazeta podaje także, że władze federalne i lokalne przeprowadziły systematyczną akcję zacierania dowodów wskazujących na to, iż miały informacje pozwalające na uniknięcie zamachu.

Według „Der Spiegel” niedługo po akcji Czarnego Września rząd wysłał memorandum w którym prominentnym przedstawicielom państwa zakazano jakiejkolwiek krytyki działań policji i innych służb, czy przyznawania się do jakichkolwiek zaniedbań. I to pomimo bardzo niskiej oceny, jaką palestyńscy terroryści otrzymali od niemieckiej bezpieki za przygotowanie zamachu. Oficjalna wersja Berlina brzmiała: zamach był przygotowany perfekcyjnie. O tym, że nie był, może poświadczyć chociażby fakt, że terroryści na samym początku akcji pomylili pokoje hotelowe.

Artykuł w "Spieglu" powstał w oparciu o dokumentację, jaką odnaleziono w archiwach służb wywiadowczych. Władze niemieckie, już nawet po zjednoczeniu kraju utrzymywały, że dokumenty takie nie istnieją, tymczasem według gazety liczą one sobie prawie 4 tysiące listów, poleceń służbowych, wymian teleksem i innych dokumentów.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

sg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak