X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kraków: 600 osób zatańczyło krakowiaka na Rynku

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 20:14
Tancerze zebrali się na Rynku Głównym w Krakowie i tworząc 296 par pobili rekord, który zostanie wpisany do księgi Guinnessa.
Mimo ponad 30-stopniowego upału 296 par zatańczyło. krakowiaka na krakowskim Rynku próbując pobić rekord Guinnessa w tej dziedzinie
Mimo ponad 30-stopniowego upału 296 par zatańczyło. krakowiaka na krakowskim Rynku próbując pobić rekord Guinnessa w tej dziedzinieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W imprezie wzięły udział zespoły pieśni i tańca, w tym te które uczestniczyły w XXI Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiak 2012”. Imprezę organizuje Centrum Młodzieży im. doktora Henryka Jordana i to właśnie żeby uczcić 60. rocznicą jego istnienia zdecydowano się na nietypowe wydarzenie.

W tańczeniu wzięli udział także turyści i mieszkańcy dawnej stolicy Polski. – Can you dance with me? (Czy możesz ze mną zatańczyć) – zapytał krakowiak młodą Angielkę, która natychmiast dołączyła do innych tańczących.

/

Wspólny taniec poprzedziła prezentacja układu krakowiaka na scenie przez "Małe Słowianki". Drugim etapem było odtańczenie układu przez wszystkie zespoły pieśni i tańca w strojach krakowskich; trzeci etap stanowiło bicie rekordu przez wszystkich chętnych.

Na Rynku tańczyły m.in. zespoły pieśni i tańca: Krakus z Akademii Górniczo-Hutniczej razem z zespołem Katowice, Krakowiacy i Mali Krakowiacy, Krakowiak, Teatr Tańca Dzieci Krakowa, Mały Śląsk, Krakowiaczek, Nowa Huta, Mali Krzczonowianie, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów.
Nie zabrakło także gości z zagranicy - były to zespoły "Daugavina", "Gaida" i "Musturini" z Łotwy; "Bodrum Ortakent Yahşi Belediyesi" z Turcji oraz "Goce Delcew" z Macedonii.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

sg

Czytaj także

Tańczą już 60 lat! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 08:15
Maria Czupartowska- Semczuk (choreograf): Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej powstał z potrzeby serc, a nie z odgórnego zarządzenia rektora.
rozwiń zwiń