X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Turyści na Euro 2012 zachwyceni... polską koleją

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 14:58
Zagraniczni kibice i turyści bardzo dobrze oceniają fazę grupową Euro 2012 w Polsce. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Pracownię Badań Społecznych w miastach - gospodarzach.
Warszawska Syrenka w barwach narodowych Czech na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie
Warszawska Syrenka w barwach narodowych Czech na Krakowskim Przedmieściu w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

92 procent badanych pozytywnie ocenia atmosferę panującą w trakcie turnieju, a 85 procent bardzo dobrze wypowiada się o organizacji Mistrzostw Polsce. Oceny obcokrajowców dla Euro 2012 w Polsce są lepsze od wyników badań przeprowadzonych podczas Euro 2008 w Austrii.

Aż 92 procent respondentów deklaruje, że po powrocie do ojczyzny poleci Polskę znajomym, jako kraj atrakcyjny turystycznie i warty odwiedzenia. Blisko 80 procent badanych twierdzi, że ponownie odwiedzi nasz kraj.

Organizatorzy podkreślają, że jeszcze przez fazą pucharową Polsce udało się zaprezentować na arenie międzynarodowej jako dobry gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012

Ponad 73 procent zagranicznych kibiców bardzo dobrze oceniło transport kolejowy. Ponad 90 procent badanych, którzy korzystali z pomocy wolontariuszy, chwaliło ich pracę. Ogólna ocena organizacji stref kibica w Polsce jest również bardzo wysoka, to blisko 90 procent pozytywnych wskazań wśród odwiedzających.
Badania satysfakcji kibiców i turystów zagranicznych przeprowadzono również podczas Euro 2008 w Austrii. Pozytywnie o poziomie bezpieczeństwa wypowiadało się wtedy 75 proc. obcokrajowców, podczas gdy w Polsce jest to ponad 85 proc. Lepsze noty od zagranicznych kibiców nasz kraj zyskał również w ogólnej ocenie organizacji - w Austrii dobrze oceniło to 68 procent badanych, a u nas było to 85 procent.
Badania zostały przeprowadzone przez PBS w 4 miastach gospodarzach Euro 2012 w dniach 8, 10, 16 i 18 czerwca, na łącznej grupie 4 tysięcy osób powyżej 15 roku życia. Zagraniczni kibice i turyści i kibice byli ankietowani przed, w trakcie i po meczu.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH

IAR, ei

Czytaj także

Co robią kibice, kiedy nie oglądają meczu?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 17:14
Piłkarze, którzy przyjechali na mecze do Warszawy tłumnie odwiedzają... Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mucha zadowolona, bo zachodnie media chwalą Euro

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 10:50
To dobrze zorganizowany i bezpieczny turniej. Tak o EURO 2012 mówią ministrowie sportu i spraw wewnętrznych oraz szef spółki PL.2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angielscy kibice narozrabiali, federacja zapłaci

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 20:54
UEFA ukarała angielską federację (FA) grzywną 5 tys. euro za zachowanie grupy kibiców, którzy próbowali wtargnąć na płytę boiska w trakcie meczu grupy D ze Szwecją.
rozwiń zwiń