X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

60-lecie panowania Elżbiety II. Parada na Tamizie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 20:18
W paradzie wzięło udział około tysiąca współczesnych i historycznych łodzi, barek, jachtów i statków. Była to największa taka parada od 350 lat.
Audio
60-lecie panowania Elżbiety II. Parada na Tamizie
Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Paradę otworzyła zbudowana specjalnie na tę okazję renesansowa barka "Gloriana", poruszana dziewięcioma parami wioseł, sfinansowana kosztem pół miliona funtów przez lorda Stirlinga, który podarował ją królowej.
Największe zainteresowanie widzów wzbudziła flotylla pieczołowicie utrzymanych i nadal pływających małych stateczków i jachtów, które w 1940 roku pomogły ewakuować 300 tysięcy Brytyjczyków i Francuzów z plaż Dunkierki.
Flotylla ruszyła po południu w lekkiej mżawce, ale kiedy ostatnie jednostki przepłynęły pod mostem Tower Bridge i przed królewską barką, towarzyszył im gęsty deszcz i mocny, zimny wiatr. Mimo to królowa wytrwała na pokładzie swego statku.
Jako ostatni przepłynął przed królową statek z Londyńską Orkiestrą Filharmoniczną, a uroczystość zamknęły fajerwerki i wycie okrętowych syren.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR,kk

Czytaj także

Pamiętniki brytyjskiej królowej w sieci

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 22:11
Zapiski swojej prababki królowej Wiktorii udostępniła w internecie Elżbieta II. Zrobiła to z okazji diamentowego jubileuszu 60-lecia panowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diamentowy jubileusz. Tak świętuje Elżbieta II

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 09:18
Monarchini będzie oglądać słynne wyścigi konne Epsom, w programie jest także pokaz Zespołu akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych Red Arrows.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Big Ben kobietą?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 14:54
Słynna Clock Tower, której potoczna nazwa pochodzi do imienia fundatora dzwonu, sir Benjamina Halla, być może już niedługo zmieni imię na żeńskie...
rozwiń zwiń