X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jak pomóc mediom publicznym? Polityczny pat

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 21:51
Katastrofa, upadek, likwidacja, zawał, plajta - tak w Senacie określano sytuację finansową Polskiego Radia i TVP.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Senatorowie zgadzają się, że potrzebna jest nowa ustawa medialna, ale woli politycznej - w tym też są zgodni - do jej przyjęcia nie widać. Członkowie Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu szukali we wtorek winnego i padły głosy, że to Platforma Obywatelska. Nic jednak z tego nie wynikało.

Przewodniczący obradom Grzegorz Czelej przekonywał o pilnej konieczności gruntownej zmiany prawa. Senator PiS podkreślił, że zanim to nastąpi, natychmiast, szczególnie Polskie Radio, musi otrzymać pomoc finansową. Wpływy z abonamentu są bowiem symboliczne. Grzegorz Czelej powiedział, że według informacji, którymi dysponuje, bez pomocy Polskie Radio upadnie jeszcze tej jesieni. Przypomniał wypowiedź prezesa Polskiego Radia, Andrzeja Siezieniewskiego, który alarmował, że spółka jest na granicy wydolności finansowej, zapaść jest kwestią tygodni i że będzie musiał zacząć "proces likwidacyjny".

Jan Maria Jackowski z PiS przypomniał, że TVP może być postawiona w stan likwidacji, jeśli będzie taki wniosek wierzycieli. Kazimierz Kutz jest zdania, że obecna katastrofalna sytuacja mediów publicznych skrywa w sobie - według jego słów - "głęboką polityczną tajemnicę" i ma "sens". Senator Kazimierz Kutz uważa, że w mediach wszystko się tak zagmatwało - strukturalnie, politycznie i prawnie - że nic dziwnego, iż Platforma czeka i nie chce tego ruszać. Dlatego - wyjaśnił - na ten upadek sam patrzy "z niejaką życzliwością", a na inicjatywę Platformy radzi nie liczyć.

Na wypowiedź Kutza zdecydowanie zareagował senator Aleksander Świeykowski z PO. Powiedział, że nie wyobraża sobie Polski bez publicznych nadawców. Wystąpienie Kazimierza Kutza oburzyło też Grzegorza Czeleja, który przypomniał, że wiele filmów reżysera powstało dzięki wydatkowaniu środków publicznych. Kazimierz Kutz oświadczył, że nie widzi żadnego związku między swoim dorobkiem artystycznym a sytuacją finansową Telewizji Polskiej.

W dyskusji część członków Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu za znikomą ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego oskarżyła Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Ta wskazała na Pocztę Polską i błędy ustawy. W ostateczności senatorowie w głosowaniu zaakceptowali roczne sprawozdanie KRRiT za rok 2011. Będą rekomendować parlamentowi przyjęcie dokumentu.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, aj

Czytaj także

"Sytuacja finansowa mediów publicznych jest dramatyczna"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 16:57
Mówili o tym na posiedzeniu senackiej komisji kultury prezesi TVP i Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Media publiczne coraz bardziej stoją pod ścianą"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 17:12
- Z informacji, jakie przekazali mi prezesi zarządów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej wynika, że ta ściana jest już blisko - mówi Grzegorz Czelej, przewodniczący senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznany los mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 19:35
- Nie wyobrażam sobie, żeby media publiczne w ogóle nie miały przed sobą przyszłości - mówił w radiowej Trójce Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń