X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pracownicy szpitala sprzedawali dane zmarłych?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 12:58
W szpitalu wojewódzkim w Gorzowie mogło dochodzić do przekazywania jednej z firm pogrzebowych danych osób zmarłych. Sprawę bada prokuratura.

Skargę w tej sprawie przesłali do dyrekcji szpitala właściciele kilku zakładów pogrzebowych. Kopia trafiła także do nas - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki. Śledczy zajęli się sprawą z urzędu.

Według skargi niektórzy z pracowników lecznicy udostępniali dane osobowe zmarłych pacjentów jednej z firm pogrzebowych. To miało pomagać firmie w zdobywaniu zleceń. W zamian informatorzy mieli być opłacani.

Dochodzenie prowadzone jest pod kątem art. 266 kodeksu karnego, dotyczącego ujawniania informacji stanowiących tajemnicę służbową, za co grozi do dwóch lat więzienia. - Nie ma jeszcze podejrzanych i zarzutów - powiedział Domarecki.

Tymczasem dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie potwierdziła, że w styczniu 2012 r. do placówki wpłynęło anonimowe zawiadomienie o udostępniania danych osobowych zmarłych przez pracowników lecznicy. Kopię tego pisma szpital przekazał kilka dni później do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach >>>

ei

Czytaj także

Szpital pyta zmarłych o zdrowie i pracę

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 12:02
Na nazwiska zmarłych kilka lat temu w jednym z poznańskich szpitali, placówka rozesłała ankiety, w których są pytania o to, jak adresaci się czują i czy udało im się wrócić do życia zawodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko sparaliżowane i w śpiączce. Kto popełnił błąd?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 12:40
Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. narażenia życia i zdrowia trzymiesięcznego dziecka w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi poprzez niewłaściwe podanie mu leku.
rozwiń zwiń