X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kukuczka znów stanął na dachu Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 13:58
Hołd wielkiemu polskiemu himalaiście oddał jego syn, Wojciech. Zdobył Mount Everest.
Audio
Mount Everest, ściana północna
Mount Everest, ściana północnaFoto: Wikipedia/Luca Galuzzi (Lucag)

Na górę, wznoszącą się na 8848 metrów nad poziomem morza, wszedł on razem z doświadczonymi himalaistami, Darkiem Załuskim i Robertem Szymczakiem. O udanej wyprawie poinformowali dopiero po zejściu do bazy, na wysokości 6400 metrów.

Jak mówi Krzysztof Wielicki, zdobywca korony Himalajów, dla Wojciecha Kukuczki to pierwsza tego typu wyprawa. Miała znaczenie symboliczne, była  formą hołdu złożonego ojcu. - To coś wspaniałego. Tak, jakby się zamknęła pewna historia - powiedział.

Wyprawa była też w pewnym sensie prezentem z okazji Dnia Matki dla Celiny Kukuczki. - Dla niej też to też było coś ważnego, choć oczywiście strasznie się bała i denerwowała - dodał Wielicki.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Jerzy Kukuczka uznawany jest za jednego z najwybitniejszych himalaistów XX wieku. Jako drugi człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum - wszystkie 14 szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów. Zginął 24 października 1989 podczas wejścia na Lhotse. Spadł w 2-kilometrową przepaść.

IAR, tj

Czytaj także

Baranowska zdobyła czwarty szczyt świata - Lhotse

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 12:52
To ósmy ośmiotysięcznik zdobyty przez 26-letnią Polkę. Prowadzona w ciężkich warunkach pogodowych wyprawa była dedykowała Jerzemu Kukuczce.
rozwiń zwiń