X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brak kompromisu. Squattersi zostają w przychodni

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 20:18
Zakończyło się spotkanie władz miasta ze squattersami, którzy nielegalnie zajęli przychodnię w centrum stolicy. Miasto chce szukać dla nich nowej lokalizacji.
Audio
  • Karol, jeden ze squattersów, mówi o efektach rozmów
Squatterzy w budynku nieczynnej poradni chorób płuc i gruźlicy przy ul. Skorupki w centrum Warszawy
Squatterzy w budynku nieczynnej poradni chorób płuc i gruźlicy przy ul. Skorupki w centrum WarszawyFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Być może mielibyśmy ofertę lepszą czasowo i lokalowo - powiedział zastępca prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński. Nie podał jednak konkretów, zdradzając jedynie, że byłoby to raczej poza Śródmieściem. Podkreślał także, że pobyt squattersów na danym terenie musi być prawnie usankcjonowany. - Chcę dać uczciwą propozycję, prowadzącą do kompromisu - zadeklarował.

Squattersi chcą jednak kontynuować rozpoczętą przed miesiącem działalność w budynku na ul. Skorupki.

- Zrobiliśmy więcej dla tego budynku niż ZGN. Włożyliśmy w tę przestrzeń dużo pracy - powiedział Michał Kowalczyk. Jak podkreślają squatterzy, to oni uporządkowali budynek i zapobiegli jeszcze większej jego ruinie.

Rozmowy mają być kontynuowane. Paszyński obiecał, że do tego czasu nie bedzie kolejnej interwencji policji.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Cała sprawa miała swój początek w połowie marca kiedy to squattersi zostali usunięciu ze squatu Elba przy ul. Elbląskiej. Wtedy rozmowy zaproponował im wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński. Squattersi to zaproszenie odrzucili, po czym w weekend oświadczyli na konferencji prasowej, że takich rozmów chcą. Następnie zajęli budynek przy ul. Skorupki, tworząc tam kolejny trzeci już squat "Przychodnia". Po sąsiedzku przy ul. Wilczej mieści się squat "Syrena".

Kolektyw "Przychodni" przedstawił w sobotę swój manifest, w którym napisano m.in., że jest to "miejsce wspólnego tworzenia rzeczywistości prawdziwie demokratycznej; miejsce oddolnie budowanej wspólnoty i samoorganizacji, uczące nas wszystkich przez doświadczenie, kontakt i działanie".

Squatting to nurt działań kulturalnych i społecznych, podejmowanych niezależnie od struktur administracyjnych. Squattersi w zaaranżowanych przez siebie opuszczonych budynkach organizują koncerty, warsztaty plastyczne, jadłodajnie i zajęcia edukacyjne. Są to miejsca otwarte dla publiczności, squaty mogą służyć turystom jako hotele.

mr

Czytaj także

Squattersi zajęli budynek nieczynnej poradni

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 13:59
Squattersi chcą zostać w budynku przy ul. Skorupki do czasu rozmów z władzami stolicy. Z kolei miasto liczy, że squattersi dobrowolnie opuszczą nieczynną poradnię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Squattersi i miasto dają sobie czas do wtorku

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 17:54
Policjanci wycofują się z okolic budynku nieczynnej poradni chorób płuc i gruźlicy przy ul. Skorupki w centrum Warszawy, który zajęli squatterzy. Miasto liczy, że sprawę uda się załatwić polubownie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walki squattersów z policją. Zatrzymani z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 17:08
Zarzuty dot. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza usłyszało dwóch squattersów zatrzymanych w poniedziałek w okolicy budynku nieczynnej poradni w centrum Warszawy.
rozwiń zwiń