X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Squattersi z Elby chcą rozmawiać z władzami stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:48
Władze miasta są gotowe do dialogu z członkami kolektywu i do pomocy squattersom w poszukiwaniu nowego miejsca - zadeklarowała wicerzecznik stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb.
Jeden z budynków squatu przy ul. Elbląskiej
Jeden z budynków squatu przy ul. ElbląskiejFoto: (fot. Sylwia Mróz/polskieradio.pl)

Squattersi z kolektywu Elba zajęli pustostan przy ul. Elbląskiej na stołecznym Żoliborzu cztery lata temu. 16 marca pracownicy służby ochroniarskiej wynajętej przez właściciela terenu - spółkę Stora Enso - próbowali siłą usunąć squattersów z działki. Interweniowała też policja i straż miejska. Równo tydzień po akcji, w Warszawie odbyła się demonstracja przeciwko likwidacji squatu, w której wzięło udział - według policji - ok. 2 tys. osób.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
Jak poinformował przedstawiciel squattersów, "Lukas", w poniedziałek kolektyw Elby spotyka się z właścicielami terenu przy ul. Elbląskiej. Dodał, że squattersi czekają też na spotkanie z władzami miasta. Przypomniał, że wiceprezydent Włodzimierz Paszyński publicznie zadeklarował chęć spotkania się z nimi. - Zaproszenie przyjmujemy. Kiedy dojedzie do spotkania, jeszcze nie wiemy - powiedział "Lucas".
Zaznaczył, że squattersi na razie nie chcą rozmawiać o żadnym budynku, tylko o polityce miasta. - O tym, jaki jest stosunek miasta do tego, co było ostatnio głoszone przez nas do prasy i o tym, co było wypowiadane też wielokrotnie na demonstracji - wyjaśnił.
"Lucas" spotkał się z dziennikarzami w nowym squatcie w Warszawie - w budynku nieczynnej poradni chorób płuc i gruźlicy przy ul. Skorupki. Po sąsiedzku mieści się squat "Syrena" przy ul. Wilczej.
Squatting to niezależny nurt działań kulturalnych i społecznych, podejmowanych niezależnie od struktur administracyjnych. Squattersi w zaaranżowanych przez siebie opuszczonych budynkach organizują koncerty, warsztaty plastyczne, jadłodajnie i zajęcia edukacyjne. Są to miejsca otwarte dla publiczności, squaty mogą służyć turystom jako hotele.
PAP,kk

Czytaj także

Walka o warszawski squat. Policja użyła gazu [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 18:31
"Policja się wycofała... Squatersi weszli do środka budynku, w którym mają się odbyć pertraktacje z właścicielem" - głoszą informacje z ostatniej chwili ws. likwidacji warszawskiego squatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Squat Elba przetrwa, ale nie przy Elbląskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 13:47
Squattersi najprawdopodobniej będą musieli opuścić działkę, którą zajmowali przy ul. Elbląskiej na Żoliborzu w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: protest przeciwko likwidacji squatu Elba

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 20:27
Squattersi zajmują, nielegalnie od czterech lat, zabudowania przy warszawskiej ulicy Elbląskiej. W zeszłym tygodniu, dzierżawca terenu dał nielegalnym mieszkańcom termin na zabranie swoich rzeczy.
rozwiń zwiń